Łukasz Szewczyk07.03.2007 (8:32)8 komentarzy

Zapachowa telewizja w Polsce

Pierwsza w Polsce telewizja emitująca zapachy powstaje w Poznaniu. Ma się nazywać ONTV i będzie nadawać w sieci kablowej T-SAT, informuje Gazeta Wyborcza.
Na starcie ONTV będzie dostępna w około 20 tys. gniazdek (na początek w południowym Poznaniu i okolicy), co oznacza, że może dotrzeć nawet do 60 tys. odbiorców. Sygnał ONTV ma się znaleźć w nieodpłatnej części abonamentu T-SAT. Start 1 kwietnia, ale powąchać ją będzie można dopiero w przyszłym roku, czytamy w Gazecie.
Udziałowcem stacji jest Agencja Reklamowa Higher, która instaluje m.in. ekrany w taksówkach i zajmuje się sprowadzaniem monitorów zapachowych, które "oprócz wizji i głosu emitują także zapach". Technikę tę nowa stacja zamierza wykorzystać w emisji programu za rok, półtora, podaje Wyborcza.

ONTV zamierza wystartować 1 kwietnia. Ma nadawać codziennie od godz. 8 rano do 22. Ma to być telewizja lokalna, która chce pokazywać informacje o życiu poszczególnych dzielnic. W ramówce znajdzie się m.in. kulinarny reality show, kręcony w mieszkaniach widzów czy audycja "Twoja ulica". Nieoficjalnie wiadomo, że nowa stacja zabiega o znanych dziennikarzy TVP i WTK.
Gazeta Wyborcza

Komentarze (1 - 8 z 8)

Zapachy z rynsztokow to jest to czego mi brakuje... ;)
 0  
Gorzej ja ktoś piernie w filmie :) Ciekawe całkiem ciekawe :)
 0  
jeszcze troche i przy ogladaniu titanica telewizor zaleje nam pokoj (:
 0  
a po obejrzeniu rocky'iego sprzed telewizora odejdzie się ze śliwami pod oczami ;d
 0  
w sieci TESAT jesli juz .... :-)
 0  
Data startu - 1 kwietnia - wiele wyjaśnia...
 0  
prima aprilis
 0