Łukasz Szewczyk15.03.2007 (12:48)15 komentarzy

"Zagubiony pokój" w AXN

Telewizja akcji AXN zakupiła prawa do nowego hitu serialowego zza oceanu - "Zagubiony pokój". Serial zostanie wyemitowany w zaplanowanej przerwie w emisji serialu "Lost: Zagubieni 3".
AXN kupuje prawa do najciekawszych amerykańskich seriali akcji, starając się je pokazywać niezwłocznie po ich premierze w Stanach Zjednoczonych. Taka polityka wymaga również dostosowania się do rytmu premier pokazywanych przez amerykańskich nadawców.
Przerwa w emisji "Lost 3" w USA, spowodowała również krótką pauzę w AXN. Dlatego w niedzielę 25 marca zamiast 7 odcinka "Lost: Zagubieni 3" widzowie AXN obejrzą pierwszą część serialu "Zagubiony pokój".

Seria składa się z trzech 90 minutowych części, które zostaną wyemitowane w kolejne niedziele (25.03, 1.04, 8.04). Nowe odcinki "Zagubionych" powrócą na antenę AXN już 8 kwietnia o stałej porze, czyli o 20:05, a o 21:00 zostanie wyemitowana ostatnia część serialu "Zagubiony pokój".

Komentarze (1 - 10 z 15)

Tajemniczą kobieta ( Julianna Margulies) kontaktuje się z detektywem Joe Millerem (Peter Krause). Bohaterka utrzymuje, że jej brat został zamordowany dla niewinnie wyglądającego na pierwszy rzut oka klucza motelowego. Okazuje się, że klucz daje dostęp do pomieszczenia pełnego niewyobrażalnej potęgi. Gdy detektyw odnajduje klucz, a jego córka (Elle Fanning) znika w feralnym pokoju, mężczyzna ramię w ramię z kobietą będzie chciał rozwiązać zagadkę.
Miniserial trwać będzie 6 godzin.
Odcinek 1 - The Key & The Clock
Odcinek 2 - The Comb & The Box
Odcinek 3 - The Eye & The Prime Object
... no i tak sie konczy ze jest otwarta furtka do kolejnej serii. Generalnie wporzo.
 0  
To jakaś dziwna sprawa. W USA przerwa w nadawaniu serialu LOST III równiez nastąpiła wprawdzie tuż po 6tym odcinku ale wynikała ona z faktu iż kręcono dopiero kolejne odcinki. Przerwa potrwała bodajże 2 miesiące tak by nakręcić całą resztę (pozostałych 16 odnicnków) i następnie już bez przerw puścić koljene odcinki. Ob ecnie w stanach "leci" bodajże 11 odcinek co jest dowodem że są już nakecone odcinki 7-11 (i pewnie następne również). Nie widzę więc kompletnie żadnego powodu dla którego miała by taka sama przerwa (nawet jeżeli ma trwac 3 tygnie) mieć miejsce i u nas na AXN. Jeżeli AXN myśli że przejmowanie żywcem zwyczajów w USA do Polski jest czymś dobrym to obawiam się że nie ma racji. W stanach również po tym jak II serię Lostów przerywano kilkakrotnie i widownia malała a rozgoryczenie fanów rosło postanowiono że przy serii III juz tego błędu nie popełnią. Ale nasze AXN ostro "małpuje" ten błąd. Stwierdzenie "...Przerwa w emisji "Lost 3" w USA, spowodowała również krótką pauzę w AXN..." jest więc kompletną nieprawdą bo w USA żadnej przerwy obecnie nie ma. Jak dla mnie to kolejny po przerywaniu seriali reklamami "gwóźdź do trumny" dla kanału AXN. Szkoda.
 0  
koko - Co do tej otwartej furtki do kolejnej serii to na razie jest "zamknięta na motelowy klucz" chociaż wielu widzów (w tym i ja) życzyłoby sobie kontynuacji.
 0  
PAKO ==> chodzi właśnie o tą przerwę, która była w USA po 6 odcinku. Widocznie nie zdążyli z np. tłumaczeniem tych kolejnych odcinków i stąd ta przerwa.

Jericho przez przerwę w USA, która trwała do połowy lutego, też ma przerwę w AXN do kwietnia.

Poza tym głównym powodem spadku oglądalności nie są przerwy a to że Lost po prostu jest coraz słabszy niestety. Większość seriali ma po kilka przerw w USA w trakcie emisji sezonu i jak są dobre to na oglądalności zupełnie się to nie odbija.
 0  
przerwa nie przerwa ważne że puszczają hity i tak oprócz Axn oglądam tylko Cinemax i jest git a i Wojna i Pokój jest OK.
 0  
Nie chodzi o nieprzetłumaczone odcinki, tylko o prawa. Amerykanie nie lubią zbyt szybko sprzedawać seriali, a bez tej przerwy w AXN, bylibyśmy raptem ok 5 odcinków za nimi.
 0  
Pawop ==> Jeśli już schodzimy na ten tor to bardziej tutaj chodzi o pieniądze jakimi może sypnąć AXN. Takie Sky One sypneło funtami i dany odcinek Lost leci tam 2 lub 3 tygodnie po premierze w USA.
 0  
To jest kompletnie bez sensu. Ja nie widzę żadnego powodu, dla którego AXN miałoby przerywać emisję III sezonu. Na pewno nie było to spowodowane brakiem tłumaczeń. Tłumaczenie nie zajmuje tak dużo czasu. Zwłaszcza serialu 40 minutowego... Jeśli faktycznie AXN chciało "zmałpować" przerwę w emisji od ABC, to popełnili duży błąd, bo wielu widzów, na przykład ja, jest zawiedzonych, rozgoryczonych i rozczarowanych. Właśnie zadodowolona byłam, że u nas nie będzie takiej przerwy i że cały sezon pójdzie na raz. Może i chodzi o te prawa autorskie... Nie wiem... A może myśleli, że "Zagubiony pokój" będzie miał większą oglądalność jeśli będzie wyemitowany w przerwie między odcinkami Losta? Na mnie niech nie liczą!!
 0  
A mi się podoba AXN i tak ale szkoda iż reklamy puszczają i to co raz więcej ... jakąś politykę mogli by zastosować co by reklamy nie leciały a i mam nadzieje iż to co słyszałem jest, będzie prawdą ... a mianowicie Sony, HBO czy jak to tam ... zaplanowało wyemitowanie w najbliższych dwóch latach rozpoczęcie emisji większości hitów światowych seriali z kart scifi ... do ST dołączą jeszcze z już wyemitowanych lub emitowanych ENT i TNG będzie jeszcze DS9 i VOY oraz podobno na koniec i w nowym kanale czy też bloku clasicc scifi TOS i animowana serial ... mam nadzieje iż to nie są przechwałki znajomego...
 0  
wie ktos kiedy na AXN pojawi sie 12 odcinek??
 0