Karol Przygoda15.03.2007 (17:50)5 komentarzy

Cyfryzacja w Sztokholmie

W Sztokholmie rozpoczęto operację całkowitego wyłączania analogowej telewizji naziemnej. We wtorek zaprzestano emitowania tym sposobem programów publicznej SVT2 oraz komercyjnej TV4.
Oba kanały dostępne są bez przerwy w emisji DVB-T, czyli za pośrednictwem cyfrowej telewizji naziemnej. Mieszkańcy Sztokholmu, którzy nie posiadają jeszcze odpowiednich odbiorników, mają szansę oglądać program SVT1. Ten zniknie z analogu tuż przed końcem marca.
Warto wspomnieć, że Sztokholm, mimo, że jest stolicą Szwecji, nie będzie pierwszym miastem w tym kraju, które w pełni przejdzie proces cyfryzacji. W 2005 roku telewizję analogową wyłączono w regionie Ostrov Gotland. DVB-T na całej powierzchni Szwecji ma być obecne w 2008 roku - wtedy też zakończy się ostatnia transmisja analogowa.

Polska jest póki co jednym z najbardziej opóźnionych w cyfryzacji krajów Europy. Regularne działanie pierwszego multipleksu cyfrowego jest zaplanowane na 2009 rok, natomiast całkowite wyłączenie telewizji analogowej ma nastąpić 3 lata później. Na razie trwają jedynie testy, które prowadzą TVP oraz Polsat i TVN (POT - Polski Operator Telewizyjny - spółka obu nadawców).

Komentarze (1 - 5 z 5)

"Polska jest póki co jednym z najbardziej opóźnionych w cyfryzacji krajów Europy" - no niemozliwe :)
 0  
ZA TO W BUDOWIE AUTOSTRAD JESTESMY W SWIATOWEJ CZOLOWCE:-)
 0  
Polska zawsze bedzie opozniona.. wtstarczy spojrzec na mentalnosc przecietnego polaka..
 0  
Nie "Ostrov Gotland" tylko "Östra Götland"
 0  
mamy 7 dzieci w tym 4 niepełnosprawnych od roku walczymy z choroba syna 3.5letniego oto jego blooog www.gabrielmichalski.bloog.pl tel 055 235 67 70 błagamy o pomoc dobrych ludzi .dziekujemy bedziemy bardzi wdzieczni
 0