Łukasz Szewczyk21.03.2007 (7:37)3 komentarze

"Homfonia" o homofobii w MEN

Ministerstwo edukacji narodowej jest przekonane, że w polskich szkołach promowany jest homoseksualizm i chce tego zakazać. O tym będzie mowa w dzisiejszej "Homofonii" w iTV z udziałem posłów LPR i SLD, m.in. posłanki prof. Joanny Senyszyn.
W ciągu miesiąca ma powstać projekt ustawy zakazującej „propagowania homoseksualizmu i innych zboczeń” na terenie szkół. Za jej nieprzestrzeganie mają grozić nauczycielom surowe kary. Największe emocje budzi w wielu środowiskach wykładnia przepisów, które chce wprowadzić resort szkolnictwa.
Do tej pory ministerstwo nie przedstawiło jednoznacznej definicji tego, czym jest propaganda homoseksualna. Chociaż projekt ustawy nie trafił jeszcze do parlamentu i nie znany jest jego ostateczny kształt, część parlamentarzystów już podnosi alarm.

Do dyskusji i próby odpowiedzi na pytania o istotę planowanych regulacji w systemie edukacji, do programu „Homofonia” w iTV zaproszono przedstawiciela Ministerstwa Edukacji, osoby reprezentujące ugrupowania polityczne, m.in. LPR i SLD oraz ekspertów i przedstawicieli środowisk młodzieżowych.

Zaproszenie do programu przyjęła m.in. posłanka SLD profesor Joanna Senyszyn oraz Łukasz Ługowski, dyrektor placówki dla trudnej młodzieży „KĄT”. Podczas programu widzowie będą mogli brać telefoniczny udział w dyskusji oraz SMS-owo zadawać pytania gościom i prowadzącym w studiu.

Emisja w środę, 21 marca 2007 roku, o godzinie 23.30 na żywo w iTV.

Komentarze (1 - 3 z 3)

I bardzo dobrze - tepic ich.
 0  
ktosiek - świadczy to co piszesz tylko o Twojej wiedzy a ścisłej niewiedzy - przykre,ale to co robi LPR i ty w swoich wypowiedziach rodzi nienawiść i zło, przypominam, że są ważniejsze sprawy w polskich szkołach głodują dzieci, nauczyciele zarabiają marną kasę tylko patrzeć jak wyjadą za granice do pracy, młodzież wymaga skutecznego wychowania wszechstronnego a nie okrojonego według pomysłów LPR - to okaleczy i trwale spowoduje zacofanie młodych ludzi, ale jak obserwuje LPR chce ciemnoty bo takim społeczeństwem łatwiej kierować - nie tedy droga na szczęście mamy wielu wspaniałych dydaktyków , profesorów, i świadomość nauki jako wolnej niezależnej dyscypliny od politycznych układów i przepisów
wolność , niezależność, droga do prawdy 21.03.2007 (12:05:50)
 0  
nie macie oni innych zajęć oprócz dyskutowania o homoseksualistach
 0