Łukasz Szewczyk07.04.2007 (8:31)5 komentarzy

Wiktor Bater dla Radia Zet

Jak już pialiśmy Wiktor Bater, moskiewski korespondent TVN, odchodzi ze stacji. Bater nadaje teraz korespondencje dla Radia Zet, czytamy w Rzeczpospolitej.
Rzeczpospolita przypomina, że widzowie Wiktora Batera zapamiętali, gdy jako jedyny polski reporter relacjonował wydarzenia podczas zamachu terrorystycznego na szkołę w Biesłanie w 2004 r.
- Mieliśmy się dość, więc doszliśmy do wniosku, że czas na zmiany. Ale ponieważ ze strony TVN nie było propozycji, wziąłem sprawy we własne ręce. Odszedłem za porozumieniem stron - opowiada Rzeczpospolitej Wiktor Bater.

- Nie chciałbym na pewno rezygnować z telewizji. Nie odejdę też nigdy w życiu z radia. Z Zetką jestem związany emocjonalnie od lat. Uważam ją za obiektywną i czuję dumę ze współpracy z nią - dodaje dziennikarz w Rzeczpospolitej.

Wiktor Bater jest obecnie w trakcie pisania książki "Ars Moriendi", w której opisze wszystko od Sarajewa, przez Biesłan, skończywszy na Afganistanie, Iraku.
Rzeczpospolita

Komentarze (1 - 5 z 5)

TO tvn stracił dobrego dziennikarza
 0  
Nie ma ludzi niezastąpionych, a co najwyżej trudnych do zastapienia. Jedni odchodzą, drudzy przychodzą - TVN raczej na pewno nie będzie po nim płakał, bo prędzej, czy później znajdzie kogoś innego.
 0  
Moze i tvn znajdzie , ale zapewne nie szybko kogos na zastepstwo Batera! Ne znam drugiego takiego , ktory znalby sie na tym co robi! Oj Durczok jeszcze za nim zapłacze!!
 0  
A skąd to wiesz? Wydaje mi się, że TVN już od jakiegoś czasu szukał kogoś na jego miejsce, tym bardziej, że nie byli do końca z niego zadowoleni. Ale to nie ważne. Poza tym cóż w nim było takiego wyjątkowego? Tak nawiasem mówiąc - najwyraźniej nie znasz zbyt wielu dziennikarzy, a jego znasz, bo wypłynął i tyle. A Durczok raczej nie należy do tych, którzy dużo płaczą, zwłaszcza w sprawach zawodowych;)
 0  
Widać w tvn nikt z pracowników nie może być lepszy od prezesa bo mógłby jeszcze zagrozić jego pozycji.
 0