Łukasz Szewczyk03.06.2007 (20:30)23 komentarze

Wiktory 2006: Tomasz Lis najlepszym publicystą TV

Już po raz 22 rozdano Wiktory, nagrody przyznawane przez branżę telewizyjną. Po raz pierwszy galę pokazała stacja komercyjna – TVN. Najpopularniejszym publicystą został Tomasz Lis, a najlepszymi twórcami programu Tomasz Sekielski i Andrzej Morozowski z "Teraz My!" (TVN). Doceniono także prowadzących "Szkło kontaktowe" (TVN24).
Nagrody Wiktory dla najpopularniejszych osobowości telewizyjnych przyznaje Akademia Telewizyjna, w skład której wchodzą laureaci Wiktorów z poprzednich lat. Jedynie Wiktor Publiczności przyznawany jest przez telewidzów. Podczas gali przyznano także SuperWiktory, za całokształt osiągnięć. W tym roku galę po raz pierwszy pokazała telewizja komercyjna – TVN. Imprezę poprowadził Maciej Orłoś. Studio galowe w TVN - Magda Mołek oraz Andrzej Sołtysik.
Wiktory 2006 otrzymali:
Najpopularniejszy polityk: Radosław Sikorski
Najwyżej ceniony komentator lub publicysta: Tomasz Lis (Polsat)
Najpopularniejszy aktor telewizyjny: Borys Szyc
Gwiazda piosenki i estrady: Piotr Rubik
Najlepszy prezenter TV: Maciej Orłoś (TVP1)
Twórca najlepszego programu telewizyjnego: Tomasz Sekielski i Andrzej Morozowski ("Teraz My!" - TVN)
Osobowość telewizyjna: Wojciech Mann (TVP2)
Największe odkrycie telewizyjne: Grzegorz Miecugow i Tomasz Sianecki ("Szkło kontaktowe" - TVN24)
Najpopularniejszy sportowiec: Drużyna polskich siatkarzy

Wiktor publiczności: Robert Janowski (TVP1)

SuperWiktor: Krzysztof Kolberger, Jerzy Maksymiuk, Edward Miszczak, Tomasz Lis oraz Ilona Łepkowska i Tadeusz Lampka

Komentarze (1 - 10 z 23)

nagrody rozdzieliły się między stacje równo, denerwowało mnie podkreślanie cały czas, ze transmisja jest w TVN.. ale tam, to akurat nie jest zarzut.. zwyczajnie wydawało mi się, ze narzucają zbytnio logo na ekran. TVP znowu wypusciła przebój.. tearz pokazywali dużo gwiazd TVP więc nie ma zarzutu promocji TVN na antenie publicznej.. kolejny przebój uciekł.. za rok z TVP nie zostanie chyba nic.. albo sama Plebania, Klan i Zlotopolscy
 0  
Wydaje mi się, że Gala to jakaś kpina, w porównaniu do prawie 2,5 godzinnej gali Telekamer bez reklam to WIKTORY to dno, cały czas przelatuje na ekranie napis "Wiktory 2006", już 2 reklamy za nami, a nagrody rozdawane są wg mnie za szybko, za dużo reklam i niepotrzebnych komentarzy pani Magdy Mołek i pana Sołtysika. Gala spokojnia mogła by się zamknąć godzinie 21. Nie wiem po co to przedłużanie. Czy TVN myśli, że jest fajny jak pokaże taką tandete?
 0  
Ale żenada z tymi Wiktorami kto to reżyseruje czy to specjalnie jest tak zrobione bo TVN pokazuje, tandeta jakiej jeszcze nie było, szkoda oglądać...
 0  
TVN nie najlepiej to zrealizował.. gniotowate, nudne i wtórne..
 0  
tylko chyba to nie TVN zrobił ale TVP bo inaczej pewnie Orłoś by tego nie prowadził, TVN jedynie chyba pokazywała, wogóle jakoś to dziwne było i nie wiedziałem o co chodzi...ale jak nie wiadomo o co.....
 0  
Bo to nie TVN robił dzisiejszą galę, a Media Corporation, której prezesem jest pomysłodawca wiktorów - Jacek Węgrzyn. TVN albo tylko kamery wrzucił swoje albo w ogole tylko sygnał brał. Zauwazcie ze w tym roku gala nie byla nawet w Teatrze Narodowym, a w hotelu Sofitel. Zreszta TVN i tak zachował się bardzo dobrze, transmitując wiktory, czego nie chciała zrobić TVP. Zgadzam się, że scenariusz był trochę kiepski, ale to zapewne wynik tego, ze wszyscy mysleli ze transmisji w ogole nie bedzie, wiec chcieli pewnie to przyspieszyc. Zreszta swiadczy o tym fakt wreczania nagrod tylko przez 3 osoby. W kazdym razie dziś TVN jeszcze mocniej zamienia się rolami z TVP. Produkuje już świetny Sopot (dzis jak widac skapitulowała w tym zakresie TVP), za chwilę prawie na pewno przejmie WOŚP. Do tego prawdopodobne jest to, ze wiktory juz na stałe zagoszczą na antenie TVN. Brakuje tylko Telekamer, chociaz tu akurat dobrze dla TVNu ze emituje je TVP2 ;-)
 0  
żenująca gala...
 0  
Panu "mks", nudnemu już dziękujemy. Lis jest nudny jak flaki z olejem. Och ta jego wymowa i wymądrzanie się. Z jaką gracją. Panie MKS, niech Pan nie analizuje, bo się Pan przegrzeję, proszę panna, temperatury dostanie Pan i co będzie z tego. Wodotrysk, czy inne "cholerstwo". Pozdro. .
 0  
Jeżeli to była retransmisja na żywo to dlaczego TVN nie miał loga "Na żywo" ?
No chyba, że to transmisja z funkcją opuźnienia, aby nie było wpadli na żywo, bez możliwości wcześniejszego montażu.
Pozatym zdziwiłem się tym, jak to było ukazane.
Brak mikrofonów, porządnego przygotowania, wiele błędów... jednym słowem LIPA!
Miłosz Miedziński 4.06.2007 (0:18:01)
 0  
Generalnie DNO ale nie zawiódł mnie szabelka (Daniel O.) który umiejętnie powiedział co myśli o naszym rządzie !!! Tak trzymaj szabelka !!!
 0