Łukasz Roguski14.06.2007 (7:54)33 komentarze

Jest podwyżka, można rezygnować z usług N!

Platformie N może zmniejszyć się liczba abonentów - wszystko przez zmianę cennika i regulaminu świadczenia usług. Z informacji do jakich dotarliśmy wynika, że każdy może zrezygnować z usług N bez jakichkolwiek konsekwencji finansowych.
Jak już informowaliśmy, od sierpnia wszystkie pakiety programowe kosztować będą 16 złotych - podwyżka o 6 zł dotyczy pakietów "Style Moda Muzyka" oraz "Dzieci".
Równie poważna jest zmiana w regulaminie, w którym m.in. nie będzie już możliwości czasowego zawieszenia świadczenia usług, "w zamian" pojawi się opcja zachowania (przy zakończeniu umowy, itp.) za opłatą otrzymanego zestawu antenowego (bez dekodera).

Niestety oznacza to poważne problemy operatora. W praktyce każdy abonent może wypowiedzieć umowę i nie płacić na rzecz ITI Neovision kary umownej. Przypomnijmy, że obecnie wszystkie umowy podpisywane z abonentami podpisywane są na kilkanaście miesięcy.

Regulamin Świadczenia Usług świadczonych przez ITI Neovision stanowi jednoznacznie. - W sprawach nieuregulowanych w Regulaminie, Umowie, Cenniku, Szczegółowych Warunkach lub warunkach promocji mają zastosowanie postanowienia kodeksu cywilnego, Ustawy Prawo Telekomunikacyjne i inne powszechnie obowiązujące przepisy prawa- (Rozdział XIII. pkt. 7)

Co to oznacza w praktyce? Operator sam wskazał w regulaminie, że w pełni "podlega" pod Prawo Telekomunikacyjne - a ono nakłada na niego kilka istotnych obowiązków:
- ITI Neovision musi informować o każdej zmianie w cenniku i regulaminie co najmniej na 30 dni przed ich wprowadzeniem w życie.
- Klientowi, który nie akceptuje nowych warunków - niezależnie od tego czy są dla niego korzystne, czy też nie - przysługuje rezygnacja z usług operatora bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów (zgodnie z art. 59. ust. 2 Prawa Telekomunikacyjnego ).
- ITI Neovision powinno także poinformować klientów o prawie do rozwiązania umowy bez konsekwencji finansowych.

Platforma N w pewnym sensie będzie ułatwiać rezygnację z usługi - wystarczy udać się do punktu sprzedaży, tam można otrzymać odpowiedni wzór pisma. Sprawę można także załatwić korespondencyjnie pod adresem krakowskiego BOK. W ciągu 14 dni od chwili wyłączenia usługi należy zwrócić dekoder, kartę i zestaw antenowy.

Komentarze (1 - 10 z 33)

BEDZIE TAK JAK Z ERA. WLEPIA IM KARE A UMOW I TAK NIE ROZWIAZA. TO BY BYLO ZA PIEKNE ZYJEMY W POLSCE...
 0  
Polska to piekny kraj...wszyscy myslą jak tylko kogos oskubac
 0  
Nie posiadam N i nie widze tu jakiegos skubania.Skoro N podnosi cene usług i kogoś nie stać na ten luksus to chyba ma prawo zrezygnowac.Wiele osób znajomych brało N ze wzgledu na konkurencyjną cene ,lecz skoro sie to zmienilo to rezygnacja jest tu na miejscu.
 0  
Przestaję płacić po wysłaniu rezygnacji i tyle. Sprawa skończona. W życiu w sądzie nie wygrają.
 0  
no ale po co zrywac z nimi umowe skoro sie zwielo platforme n po to zeby ogladac to juz sie zaplaci wiecej te 6 zl za dodatkowe kanaly ktore wprowadzaja.

jakies dziwne myslenie króluje wsrod ludzi. podpisac umowe z operatorem ktorego sie wybralo patrzac na oferty innych a pozniej przy najmniejszej okazji zerwac z nimi umowe - bo cos tam. naprawdę dziwne.i co gdzie z n do CP czy do C+
Treść edytowana 1 raz (ostatnio 14 czerwca 2007 o 10:00:55 przez regoat).
 0  
Cennik regulami zmieniają od 1 sierpnia, a wobecnym regulaminie jest napisane że płacąc z góry za kolejne miesiące obowiązuje cena w dniu zapłaty.

Ja zapłacę w lipcu za kolejne miesiące po starej cenie :)
 0  
no trochę ludzi dojedzie ale nie sądzę aby do były ogromne liczby
jak kogoś stać na telewizor HD to go stać na Nke
 0  
To nie chodzi czy kogoś stać, czy nie. Cyfra i CP mają lepszą oferte za podobną cene. Poza tym wielu ludzi czuje się rozczarowanych platformą N i tylko czekali na pretekst do zerwania umowy.
 0  
Ale przecież N-ka nikogo nie będzie trzymać na siłe przy sobie, sami piszą że mają nawet wzór pisma żeby zrezygnować a podejrzewam że mały procent zrezygnuje przecież każdy wiedział i widział co kupuje...
 0  
regoat, tak tylko że wtedy n była tania, 20zl najmniejszy pakiet, a teraz? 32 minimum - ludzie pewnie już wolą wziąć w polsacie pakiecik bo tam więcej programów.
Ponad to wiele osób źle wypowiadało i wypowiada się na temat pakietu sport i moda i uroda. Chce mieć tylko TVN Style i TVN Turbo trzeba płacić 32zł :/ mimo że nie ogląda się piłki nożnej itd. Na szczęście jestem szczęśliwym posiadaczem C+ :P
Z góry mówię że oferta N nie jest zła, bo jest tam parę programów na które skusiłbym się, tylko trochę te pakiety są tak mało ciekawie poukładane.
 0