Łukasz Szewczyk26.06.2007 (10:06)4 komentarze

USA: Setki kanałów w jakości HD

Technologia High Definition (HD) dopiero powoli wkracza na ekrany polskich telewizorów. Zupełnie inaczej jest w USA. Jak podaje Gazeta Wyborcza, amerykańscy operatorzy obiecują widzom ponad sto kanałów telewizyjnych w wysokiej rozdzielczości, jeszcze w tym roku.
Jak pisze Gazeta Wyborcza, amerykańscy operatorzy mamią widzów ofertami, w których kanały w wysokiej rozdzielczości idą w setki. Pierwszy rękawicę rzucił DirecTV, największy amerykański operator satelitarny. Do końca roku spółka obiecała wprowadzenie do oferty aż 150 kanałów HD.
To sprowokowało do kontrofensywy operatorów kablowych: Cablevision zapewnia, że do końca roku będzie w stanie technicznie zaoferować ponad 500 kanałów w HD. Z kolei Comcast, przekonuje, że do końca roku będzie technologicznie przygotowany, by uruchomić 400 kanałów HD, a nawet 800 do końca 2008 roku, pisze Gazeta Wyborcza .
Gazeta Wyborcza

Komentarze (1 - 4 z 4)

Co oni mają zamiar kręcić?
Telezakupy w hd? 2h live i 22h powtórek?
 0  
Poprostu wszystkie kanały SD będą też w HD! Sprawa jest prosta! A, że tyle tam jest kanałów to inna sprawa.
 0  
A U NAS WIELKIE GOWNO JEST I KUPA KRZYKU A ABONAMENT WIEKSZY NIZ W SKY .CYFRA ZAZYCZYLA SOBIE ZA 3 KANALY 12 ZETA I 15 ZA DZIERZAWE DEKODERA.POLICZMY PAKIET PRESTIZOWY 145 +12 KANALY HD +15 DEKODER RAZEM=172.ZA TO W SKY ZA TE PIENIADZE JEST TYLE KANALOW ZE CIEZKO POLICZYC OBRAZ NA KAZDYM Z NICH JEST LEPSZY NIZ U NAS NA HD
 0  
Skoro masz to gdzieś, to po co ciągle to komentujesz? Poza tym nie przesadzaj z tym SKYem, bo chyba nie do końca rozumiesz i wiesz, jak tam działa opcja HD i jaki masz przelicznik walutowy. A "Wybiórcza" zdaje się nie do końca sprawdziła informację, bo to niby HD, z racji ograniczeń technicznych, będzie ograniczone - w tym sensie, że sygnał HD będzie przesyłany na żądanie i to też w miarę możliwości operatora. Inna sprawa, że jakość większości kanałów amerykańskich nie powala i nie ma się czym podniecać nadmiernie.
 0