redakcja24.07.2007 (18:33)brak komentarzy

Homofonia otwiera swoje studio

W najbliższą środę (25 lipca) każdy, kto chce podzielić się swoimi poglądami, opiniami, czy po prostu wyrazić swoje emocje na temat równości, tolerancji i praw mniejszości seksualnych w Polsce, może zrobić to na żywo, przed kamerą telewizji ITV.
O 23:30 przed siedzibą telewizji interaktywnej iTV przy ulicy Żurawiej 8, czyli niemal w centrum Warszawy, na wszystkich zainteresowanych będzie czekał reporter stacji z kamerą. Każda opinia, komentarz, głos przechodniów, warszawiaków będą na żywo przekazane do studia i zaprezentowane w programie Homofonia, pierwszym w Polsce programem skierowanym do środowiska LGBT. Autorzy programu liczą szczególnie na obecność przedstawicieli mniejszości seksualnych i ich aktywne włączenie się do dyskusji. Atutem programu będzie możliwość zadania pytań na żywo gościom w studiu.
Seks i jego wszystkie odsłony, nawet te najbardziej intymne – to temat środowego programu. Autorzy Homofonii chcą zachęcić do dyskusji spontanicznej i szczerej, dlatego każda opinia przedstawiona przed kamerą otwartego studia – będzie zaprezentowana na żywo na antenie iTV. Wśród gości będą m.in: Marta Abramowicz z Kampanii Przeciw Homofobii, Leszek Uliasz pomysłodawca akcji edukacyjnej „Sezon na gumy przez cały rok” oraz seksuolog. Wspólna, interaktywna dyskusja ma pomóc w znalezieniu najskuteczniejszych sposobów mówienia o temacie tabu, jakim jest w dalszym ciągu w mentalności Polaków pojęcie seksu.


Program Homofonia emitowany jest na antenie iTV od listopada 2006. Adresowany jest nie tylko do mniejszości seksualnych, ale do wszystkich, w tym również i tych, którzy sceptycznie oceniają możliwość bezkonfliktowej koegzystencji między osobami o odmiennych preferencjach seksualnych. Autorzy „Homofonii” chcą oswoić społeczeństwo z odmiennością seksualną, unikając przy tym prowokacji i taniej sensacji jaką ten temat powszechnie wywołuje. Gośćmi programu są ludzie kultury, nauki, politycy, przedstawiciele różnych organizacji i środowisk.

Program można oglądać w każdą środę o godz. 23.30 na kanale iTV dostępnym w sieciach kablowych oraz na platformach cyfrowych.