Łukasz Szewczyk31.07.2007 (10:05)6 komentarzy

TVP Info coraz bliżej

Czy informacyjna telewizja TVN24 wkońcu doczeka się poważnego konkurenta? Wiele wskazuje na to, że informacyjny kanał telewizji publicznej - TVP Info, który ma powstać na bazie TVP3, ruszy po wakacjach. Wcześniej kilka razy przekładano start kanału.
Czy obiecywany od wielu miesięcy kanał TVP Info wreszcie pojawi się na ekranach naszych telewizorów? Są na to duże szanse. Jak dowiedziała się Rzeczpospolita, Telewizja Polska ostro ruszyła z zakupem infrastruktury dla nowego programu. Być może nowy kanał ruszy już jesienią.
Ostatnio TVP została wyposażone w dziewięć satelitarnych wozów transmisyjnych DSNG, które trafią do ośrodków regionalnych TVP. Jak zapewnia nadawca, TVP Info zachowa ośrodki TVP 3 w całym kraju i przygotowywane przez nie pasma regionalne. Stacja powalczy w KRRiT także o nowe częstotliwości.
Rzeczpospolita,

Komentarze (1 - 6 z 6)

A co z telewizją regionalną ? Znowu wszystko sterowane centralnie? Nowy kanał informacyjny TVP4info to może lepszy pomysł
 0  
no telewizja regionalna przestaje istniec, pozostana jednynie pewnie regionalne serwisy informacyjne zreszta na regionalnej i tak nic nie ma tylko sama informacja i filmy dokumentalne.

Dobra konkurenca zawsze sie przydaje, mam nadzieje ze wyjdzie wszystkim na dobre
 0  
Po wakacjach. Tylko ciekawe po których bo o starcie tego kanału mówi się już bardzo długo. W sumie ktoś kto ma dostęp do TVN24 nie będzie chciał sie przełączyć na coś innego...
 0  
Moim zdaniem powinni ograniczyc regionalna telewizje do serwisu informacyjnego, sportu i pogody. Reszta jest malo potrzebna. Osrodki regionalne bardziej skupilyby sie np. na dostarczaniu informacji do Kuriera.
 0  
Zmieni sie tylko nazwa kanalu z TVP 3 na TVP Info, czy to komuś przeszkadza?? Wydaje mi się że zmiana nazwy powinna byc....
 0  
Ruszy po wakacjach... tylko nie wiadomo których :)
 0