Łukasz Szewczyk17.08.2007 (18:48)1 komentarz

Polski Internet ma 16 lat

Internet funkcjonuje w Polsce już od 16 lat. Początki były trudne, a zasięg mocno ograniczony. Korzystały z niego przeważnie placówki naukowe. Nikt nie przypuszczał, że popularnością dorówna nawet telewizji.
Oficjalnie za dzień narodzin polskiego Internetu uznaje się 17 sierpnia 1991 roku. Wówczas nastąpiła pierwsza wymiana poczty elektronicznej między Polską a Światem, konkretnie – Kopenhagą. Korespondencję wysłano z baraku przed budynkiem Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego przy ulicy Hożej.
Dopiero w czerwcu 1996 roku Telekomunikacja Polska wprowadziła numer dostępu do Internetu (dial-up). Wprowadzenie tego numeru miało przełomowe znaczenie – był to jedyny sposób rozwoju masowego dostępu do Internetu.

Dzisiaj Internet w Polsce jest jednym z głównych źródeł informacyjnych oraz staje się potężnym medium, głównie wśród osób młodych, którzy dużo często spędzają w Internecie. Z danych firmy Gemius wynika, że w grudniu 2006 roku w Polsce z Internetu korzystało ponad 12,5 mln użytkowników.

Polscy Internauci to osoby dobrze wykształcone (37,19 proc. deklaruje wykształcenie wyższe, niepełne wyższe lub licencjat) i stosunkowo młode (44,71 proc. internautów ma mniej niż 25 lat). W 2006 roku średni miesięczny czas spędzony w Internecie użytkownika wynosił prawie 27,5 godziny.

Komentarze (1 - 1 z 1)

"Internet funkcjonuje w Polsce już od 16 lat. Początki były trudne, a zasięg mocno ograniczony. Korzystały z niego przeważnie placówki naukowe. Nikt nie przypuszczał, że popularnością dorówna nawet telewizji." - Z tym się nie można zgodzić bo w USA internet też był mało popularny na początku, a potem gdy stał się dostępny dla normalnych ludzi, którzy za pośrednictwem internetu zaczęli się z sobą normalnie komunikować to tak na prawdę wtedy zaczął być popularny i zyskał coraz więcej zwolenników ale to było bardzo dawno temu, gdy internet zaczął istnieć, więc to można było przewidzieć, a ci, którzy wierzyli, że tak nie będzie (starsi ludzie, którzy nie chcieli się na nowo uczyć obsługi komputera, internetu) twierdzili, że to niemożliwe ale oni byli w mniejszości bo nie mieli pojęcia czym w ogóle jest internet bo internet to nic innego jak komputery połączone ze sobą na różne sposoby i korzystające ze swoich zasobów, a nie luksus za jaki dawniej był uważany, dziś jest to standard.
Treść edytowana 1 raz (ostatnio 18 sierpnia 2007 o 11:25:47 przez Ja.).
 0