Łukasz Szewczyk04.10.2007 (20:01)87 komentarzy

Nagrody VIVA Comet 2007 rozdane

Zakończyło się największe wydarzenie w historii muzycznej telewizji VIVA Polska, która po raz pierwszy wręczała polskim artystom swoje nagrody - VIVA Comet 2007. Największą gwiazdą okazała się oczywiście Doda, do której – dzięki głosom widzów stacji – powędrowały aż trzy nagrody.
Po uporaniu się z drobnymi problemami technicznymi, główni prowadzący galę VIVA Comet 2007 - Kasia Kępka oraz Daro - przywitali widzów. Muzycznie galę rozpoczął duet Kalwi i Remi. Chłopaki zaprezentowali swój największy hit. Następnie na scenie zagrali: Kombii (zespołowi wręczono złotą płytę za album "Ślad"), Natalia Kukukulska z premierową piosenką "Sexi Flexi", The Jet Set, Doniu & Liber, Gosia Andrzejewicz, Kasia Cerekwicka, Blog 27, Doda.
Pierwsza nagroda, statuetka statku kosmicznego, trafiła do Grupy Operacyjnej, którą widzowie VIVA Polska uznali za Debiut Roku. Największym hitem list przebojów okazał się utwór "Na kolana" Gosi Andrzejewicz. Bitwę o wizerunek roku, tutaj chyba nie mogło być zaskoczenia, wygrała Doda, która przyznała, że nagrodę zdobyła dzięki "swoim kształtom".

Największym przebojem w telefonach komórkowych okazał się hit "Explosion" duetu Kalwi i Remi. Młodzi widzowie stacji wystawili ocenę byłemu ministrowi edukacji Romanowi Giertychowi uznając jego pomysł szkolnych mundurków za największą Kichę Roku.

Dla każdej telewizji muzycznej ważne są teledyski, tym najlepszym okazał się wideoklip do piosenki Dody - "Katharsis". Doda zapowiedziała, że kolejne jej teledyski będą jeszcze ciekawsze. Widzowie stacji za najlepszego artystę uznali wykonawcę Mezo, a za najlepszą wokalistkę Dodę. Z kolei zespołem roku został The Jet Set.

Nagrody wręczali: Patrycja Markowska, Gosia Halber (prezenterka VIVA Polska), Doniu, Gosia Andrzejewicz, Tola (Blog 27), Ania Wyszkoni (Łzy), Doda, Tomek Makowiecki oraz Liroy.

Jedno jest pewne, VIVA Comet jest kolejną ważną imprezą w kalendarzu polskich imprez muzycznych, a nagrody tym cenniejsze ponieważ pochodzą od fanów. Osoby, które nie mogły oglądać gali VIVA Comet 2007 na żywo, zaległości nadrobić mogą dzięki powtórkom – sobota (6 październik) o 15.00 i niedziela (7 październik) o 19.30.

VIVA Comet 2007 - nagrodzeni:
- Supernova czyli Debiut Roku: Grupa Operacyjna
- Planet VIVA czyli Charts Award: Gosia Andrzejewicz - "Pozwól żyć"
- Stylowy Skafander czyli Image Roku: Doda
- ##?/@sztrrrbeep; #@$%^ czyli Dzwonek Roku: Kalwi & Remi - "Explosion"
- Czarna Dziura czyli Kicha Roku: Mundurki w szkołach
- Teleskop czyli Teledysk Roku: Doda - "Katharsis"
- Wielki Wóz czyli Artysta Roku: Mezo
- Konstelacja czyli Zespół Roku: The Jet Set
- Wielka Niedźwiedzica czyli Artysta Roku: Doda
- Noc Komety czyli Wydarzenie Roku: US5

Komentarze (1 - 10 z 87)

Już na samym poczatku wtopa i po 10 minutach reklama...ciekawie sie zapowiada
 0  
A MORZE TO PARODIA
NAGRÓD MTV MUSIC AWARDS
 0  
heheh wszystko zgarnia my music records
 0  
ta grupa du*a andrzejczukiewicz?

//Edit:
Emocję proszę sobie zachować w swojej duszy, a nie wypowiadać się obraźliwie wobec innych.
Treść edytowana 1 raz (ostatnio 5 października 2007 o 7:10:08 przez miedziumaly).
 0  
Jak tak patrze na te wszystkie nagrodzone "gwiazdy" to się zastanawiam czy naprawdę z polską muzyką jest aż tak źle, czy nie ma w naszym kraju lepszych artystów...?:\
 0  
@Hageren nie jest tak zle, ale to co leci w Esce, VIVIE czy RMF MAXXXIE to komercyjne dno pompowane PR`em... Te stacje to taki Fakt czy Superekspre, popularne ale zenujace i metorycznie do dupy. Brakuje nam ambitnych medii
 0  
viva comet 2007 było super byli tam us5
 0  
us5 to najprzyjstojniejsi faceci swiata
 0  
kocham jaya !!!
 0  
nie lubie Dody
 0