Łukasz Szewczyk05.10.2007 (14:29)7 komentarzy

Polacy chcą wyborów przez Internet

Polscy politycy nie spieszą się z wprowadzeniem odpowiednich regulacji, które umożliwiają wygodny udział w wyborach – nie ruszając się z domu, za pomocą komputera i Internetu. Okazuje się jednak, że wielu Polaków chce takiego rozwiązania.
Blisko jedna trzecia (32 proc.) Polaków oddałaby swój głos w najbliższych wyborach parlamentarnych za pośrednictwem internetu, gdyby była taka techniczna i prawna możliwość – wynika z badań D-Link Technology Trend (DTT), przeprowadzonych na zlecenie firmy D-Link przez Millward Brown SMG/KRC.
Wśród osób deklarujących udział w wyborach online i zdecydowanych oddać głos na konkretną partię, wygrałaby Platforma Obywatelska uzyskując 39 proc. głosów, niemal dwa razy więcej niż Prawo i Sprawiedliwość (21 proc.).

Na kolejnych miejscach w głosowaniu internautów znaleźliby się: blok Lewicy i Demokratów (8 proc.) oraz Polskie Stronnictwo Ludowe (6 proc.). Pozostałe partie nie przekroczyłyby progu wyborczego.

Wśród osób, które 21 października nie zamierzają wybrać się do urn, 15 proc. zdecydowałoby się wziąć udział w wyborach, jeśli miałoby możliwość głosowania przez internet.

Komentarze (1 - 7 z 7)

ale by byla manipulacja wynikami ;-))ale za 3-4 lata to mozliwe.jak wiekszosc będzie miala net..
 0  
Ciekawe jak rozwiazc autoryzacje przy takim glosowaniu...
 0  
no i mnie sie taki pomysł podoba.ja jestem czesto w delegacjach i nie zawsze termin wyborów łaczy sie z moim pobytem w domu, ale własnie gdyby były to wybory przez net było by ok, poniewaz dla mnie to nie byby problem poniewaz mam iPlusa
 0  
no dobrze, rozumiem, ze z mobilnego netu to byloby wygodne, ale nie zmienia to faktu, ze w tym kraju nie ma na kogo glosowac, bo wszystkim politykom smierdzi z oka
 0  
"Blisko jedna trzecia (32 proc.) " - w jaki sposob przeprowadzono te badania? przez ... dzwoniac na stacjonarny? W swoim komunikatorze mam ponad 200os i moze ze 3 chca glosowac na PiS
 0  
widmo82 - może wysyłają ankieterów do jakichś, nie obrażając nikogo, mieścin i tam zbierają dane sondażowe. W takich miejscach chyba łatwiej jest nakłonić kogoś do udziału w sondażu, niż w centrum sporego miasta (gdzie choć ludzi jest znacznie więcej, to wszystkim się spieszy)
 0  
nie wiem czy to dobry pomysł, hakerzy i tak znajdą sposób aby to obejść i dać głos za innych, nie wiem czy było by to bezpieczne
 0