Łukasz Szewczyk26.10.2007 (13:04)brak komentarzy

Ericsson prezentuje mobilną telewizję

Firma Ericsson, główny partner organizowanego przez operatora sieci Plus VI Kongresu Technologicznego, podczas technologicznej imprezy zaprezentuje własną koncepcję telewizji mobilnej oraz różne mobilne aplikacje multimedialne.
Podczas kongresu Ericsson zaprezentuje jeden z nowych swoich produktów w Polsce - Mobile TV, czyli interaktywną aplikację, którą jest przystosowana do indywidualnych potrzeb użytkowników. Usługa daje dostęp do tradycyjnej telewizji, której nośnikiem jest telefon komórkowy. Ponadto umożliwia oglądanie telewizji na żądanie oraz Podcast TV.
Inna nowość to usługa Me-On-TV dostarczana we współpracy z holenderskim Endemolem oraz firmą Triple IT. Umożliwia ona użytkownikom interaktywny udział w programie telewizyjnym lub w Internecie wykorzystujące do tego aparaty komórkowe. Obrazy i filmy wideo - uprzednio nagrane - mogą być przesłane na platformę Me-On-TV i transmitowane na żywo lub dostępne na żądanie.

Z kolei aplikacja On Device Portal daje dostęp do rozmaitych usług multimedialnych dostępnych w telefonii komórkowej. Jest wspólną platformą skupiającą całość kontentu, czy aplikacji operatora oraz jego partnerów. Natomiast Mobile advertisement to nowatorskie wykorzystanie możliwości jakie oferuje współczesna telefonia komórkowa. Reklama poprzez telefon komórkowy umożliwia indywidualizację przekazu pod konkretnego użytkownika, tak aby zaspokoić jednocześnie jego potrzeby i wymagania. Abonenci otrzymują pakiet reklamowy na swoich warunkach, mogą tez interaktywnie reagować na reklamy a także kupować reklamowane produkty poprzez telefon.

Zaprezentowany zostanie także MeetMe, czyli wideoportal oferowany w kooperacji między firmami Ericsson i IronRoad ze Szwecji. Użytkownik wideotelefonu komórkowego (3G) wykonuje wideoopołączenie z portalem. Po rejestracji nagrywa on swoim telefonem i umieszcza na wideoportalu kilkudziesięciosekundowy film, w którym może opowiedzieć kilka zdań o sobie. W kolejnej fazie użytkownik wyszukuje inne osoby, odpowiadające jego kryteriom, ocenia ich nagrania, a także wysyła im ze swego telefonu prywatne wideowiadomości.

VI Kongres Technologiczny odbywa się 26 października (dzień zamknięty dla biznesu) oraz 27 października 2007 roku (dzień otwarty dla publiczności) w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki.