Piotr Babicki16.11.2007 (2:42)3 komentarze

Radio Wawa przyznało Złote Dzioby

Złote Dzioby – Polskie Nagrody Muzyczne i Kulturalne zostały rozdane. Już po raz trzeci słuchacze Radia Wawa wybrali zwycięzców w głosowaniu internetowym. Uroczystą galę wręczenia statuetek w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie poprowadzili Monika Tarka-Kilen i Robert Kilen.
Uroczystość niespodziewanie rozpoczął występ pięcioletniego Igora Faleckiego – najmłodszego perkusisty świata. Podczas gali zaprezentowali się również wszyscy nominowani w kategorii odkrycie roku, czyli: Łukasz Zagrobelny, zespół Feel, Maciej Silski, Marek Tranda i Karolina Kozak. Na zakończenie uroczystości wystąpili nominowani w kategorii płyta roku artyści projektu Yugopolis.
Nagrody wręczali zeszłoroczni laureaci Złotych Dziobów, oraz zaproszeni goście. Wśród nich: Elżbieta Zapendowska, Szymon Wydra, Piotr Rubik, Katarzyna Skrzynecka, Zbigniew Hołdys, Katarzyna Cerekwicka.

Po zakończonej gali, odbyła się nieoficjalna część imprezy. Laureaci Złotych Dziobów i goście bawili się w warszawskim klubie Space.

Lista nagrodzonych:

Odkrycie roku: Feel
Kulturalne wydarzenie roku: Przyznanie Polsce praw do organizacji Euro 2012
Wykonawca roku: Katarzyna Nosowska
Medialna osobowość roku: Doda
Przebój roku: "Świat się pomylił" – Patrycja Markowska
Płyta roku: Kombi - "Ślad"
Super Dziób: Jurek Owsiak
Najlepszy tekst (nagroda Wprost): „Miasto budzi się” – Paweł Kukiz
Teledysk roku (nagroda Onet.pl): "Katharsis" - Doda

Zobacz:

» Fotorelacja z gali Złotych Dziobów 2007
Inf. własna

Komentarze (1 - 3 z 3)

Bardzo się cieszę,że Patrycja Markowska dostała Dioba za przebój roku.Wzrusza mnie ta piosenka,a Pati pieknie wygląda w ciąży.Wogóle radio wawa jest zajefajne,a nagrody udane.Pozdrowionka dla fanów polskiej muzy
 0  
> Medialna osobowość roku: Doda
> (...) "Świat się pomylił"

Adekwatny komentarz :D
 0  
Medialna osobowość roku: Doda boże nie mogli kogoś innego dramat ale reszta super
 0