Łukasz Szewczyk28.12.2007 (8:38)25 komentarzy

Sylwester przed telewizorem

Podczas ostatniego wieczoru 2007 roku między największymi nadawcami – TVN, Polsatem i TVP2 - rozegra się największa sylwestrowa walka o widza. Wymienione stacje będą transmitowały koncerty z udziałem polskich i zagranicznych gwiazd organizowane na świeżym powietrzu. Specjalne pozycje przygotowały także stacje muzyczne oraz informacyjne.
Tegoroczny sylwester na antenie telewizji TVN  będzie wyjątkowy ponieważ stacja po raz pierwszy włączyła się do walki o sylwestrowego widza i będzie transmitowała zabawę sylwestrową na świeżym powietrzu. Od 22 do 1 pokaże warszawską imprezę – "Zakochaj się w Warszawie", prosto z centrum miasta,

Na scenie wystąpią m.in.: The Jet Set, T.Love, Tatiana Okupnik, Feel, Kasia Kowalska, Lady Pank, September, Blog 27, Bracia oraz uczestnicy programu "You Can Dance – Po prostu tańcz". O północy odbędzie się wyjątkowy pokaz pirotechniczny zsynchronizowany z muzyką i oprawą świetlną. Podczas programu widzowie będą mogli wygrać samochody. Zabawę poprowadzą – Dorota Wellman oraz Marcin Prokop.
Po raz kolejny także telewizja Polsat  przeprowadzi transmisję sylwestrowej zabawy prosto z krakowskiego rynku, która w tym roku odbędzie się pod hasłem "Sylwestrowa Moc Przebojów". Transmisja w Polsacie rozpocznie się o godzinie 20 i potrwa aż do trzeciej w nocy.

Podczas koncertu usłyszeć będzie można popularne piosenki ostatnich kilku dekad w wykonaniu m.in. takich gwiazd, jak: Shakin' Stevens, Boney M, Lou Bega, Budka Suflera, Justyna Steczkowska, Urszula, Czerwone Gitary, Golec uOrkiestra, Edyta Górniak (zaśpiewa piosenki z nowego krążka) oraz Szymon Wydra & Carpe Diem i Beata Kozidrak z zespołem Bajm. Koncert poprowadzą: Krzysztof Ibisz, Katarzyna Sowińska, Agata Młynarska, Darek Maciborek oraz Maciek Dowbor.

Także w telewizyjnej Dwójce  nie mogło zabraknąć sylwestrowej imprezy. Telewizja Publiczna od 20.55 do 1 w nocy będzie pokazywać koncert, który odbywać się będzie na wrocławskim rynku. Ostrzegamy, że tegoroczny sylwester w TVP2 może być wyjątkowo bogaty w reklamy – program podzielono na kilka części, a to w przypadku publicznego nadawcy oznacza przerwy reklamowe.

Na scenie wystąpią: Doda, zespół Perfect, Kayah, Paweł Kukiz, Stachursky, Natalia Kukulska, Velvet, Basshunter. Wieczór poprowadzą: Grażyna Torbicka i Krzysztof Skiba. Podczas imprezy członkowie kabaretu Łowcy. B będą komentować zagraniczne i rodzime imprezy sylwestrowe oglądane przez nich w telewizji.

Przygotowania do sylwestrowego wieczoru w muzycznym kanale VIVA Polska  rozpoczną się już od godzin popołudniowych. Między 14 a 21 wyemitowana zostanie "Lista 1500sto900", czyli lista przebojów wszech czasów, na które przez ostatnie tygodnie głosowali widzowie stacji. Sylwestrowy mix teledysków rozpocznie się od godziny 21.

Muzyczno-interaktywny wieczór sylwestrowy w 4Fun.TV  rozpocznie się od godziny 21 i potrwa do białego rana. Jednak wcześniej, w niedzielę i poniedziałek - 30 i 31 grudnia 2007 roku – między 17 a 19 "Top 50" czyli lista najczęściej zamawianych w 2007 roku przez widzów stacji teledysków.

Sylwestrowy wieczór na antenie muzycznej telewizji VH1  rozpocznie się o godzinie 21 i potrwa do 5 rano. Widzowie mogą liczyć na wiele tanecznych hitów w wykonaniu takich gwiazd jak Jennifer Lopez, Madonny czy Enrique Iglesiasa.

"Mix sylwestrowy" na antenie młodzieżowej telewizji MTV Polska  rozpocznie się o godzinie 21 i potrwa do trzeciej w nocy.

Dla osób, które przepadają za inną rozrywką niż muzyka polecamy specjalny program w informacyjnej telewizji TVN24 . O godzinie 21.30 rozpocznie się "Sylwester ze Szkłem Kontaktowym", który potrwa do Nowego Roku.

Także informacyjno-publicystyczna telewizja Superstacja  przygotowała specjalny program sylwestrowy między 22 a 1. Kamery Superstacji m.in. w Warszawie i na Mazurach będą podpatrywać jak bawią się Polacy.

O godzinie 0.40 telewizyjna Jedynka  wyemituje satyryczny program "Szopka prasłowiańska – szopka noworoczna 2007". Rreżyserem jest Janusz Zaorski, a autorami Marcin Wolski i Marek Majewski. Wśród parodiowanych postaci będzie m.in. Agnieszka Kublik, dziennikarka Gazety Wyborczej, która od dawna ujawnia żenujące praktyki panujące w mediach publicznych – Telewizji Polskiej i Polskim Radiu.

Komentarze (1 - 10 z 25)

Jak dla mnie TVP2 - Torbicka+Skiba, Basshunter (pewnie tylko jeden kawałek z playbacku), jazda po konkurencji `(|:-] ściśle określona pora nadawania i czas trwania bloków reklamowych.

Nawiasem mówiąc jestem zdumiony, dlaczego Grażyna Torbicka pozostaje wierna telewizji (rzekomo) publicznej, staczającej się po równi pochyłej w kierunku zaspokojenia najmniej wybrednych gustów najmniej wybrednego audytorium.
 0  
W sylwestra tylko Kraków !! Tylko POLSAT !!
 0  
A kto będzie transmitował koncert sylwestrowy Mandaryny z pizzerii? :D
 0  
Jestem sympatykiem TVNu, ale impreza miasta Warszawy oraz stacji nie ma szans na widownię bliską Polsatu (zwycięzcy tegorocznego Sylwestra względem oglądalności) jak i TVP2.
Średnio od 1,5 do 2 mln widzów i udziały w rynku na poziomie 15 proc. będą sukcesem (czyli "jakieś" przejęcie widowni Jedynki, która pokaże filmy tym razem w paśmie 20-23:50).
Start dopiero o 22:00 - też zadziała na niekorzyść a docelowa (największe miasta, 16-49) grupa TVN z TV zrezygnuje w sporej części : ]
 0  
Mnie nie będzie w sylwester w domu, kto ma kartę telewizyjną i nagra mi występ Okupnik? Pytam na serio :)
 0  
W TVN tylko T.LOVE obejrzę a inne stację włączę tylko żeby porównać. Kraków jako miasto to dno, Wrocław najładniejszy jednak boję się usłyszeć i zobaczyć basshuntera.
 0  
posumowanie wiemy jak polsat i tvp2 robi tego typu imprezy jestem ciekaw jak to zrobi tvn. czas pokaze. a iine stacje fajnie ze cos robia. pozdro
 0  
imprez w tvn
- za mała promocja imprezy
- godzina startu
+ transmisja w skalowanym HD
+ gwiazdy dla młodego widza, występ uczetników YCD

impreza w polsacie
+ duża promocja imprezy
+ gwiazdy dla starszego widza, a większość starszych ludzi spędzi sylwestra przed telewizorem
+ godzina startu

impreza w tvp2
+ doda
+ zasięg stacji
- znudzenie widza (znów Wrocław)

sądzę że wszystkie trzy stacje po równo się podzielą widzami z niewielką przewagą Polsatu

niestety zobaczę tylko imprezę tvp2 - na żywo
ktoś mógłby wrzucić na youtube nagrania pozostałych imprez
 0  
@Jarek polsat w tamtym roku też robił impreze w Krakowie więc jest tak samo nudny jak tvp2.
a co do małej promocji sylwestra w TVN to się nie zgodzę ponieważ jest szeroko promowany w czasopismach i w radiu Zet, które jest patronem imprezy. Moim zdaniem najmniej rozpromowany jest sylwek tvp2 może to i dobrze bo nie chciałbym oglądać wszędzie twarzy basshuntera
 0  
chirurg
ale sylwester w Krakowie to drugi raz, a we Wrocławiu 3 czy 4, już sam nie wiem
w jakich czasopismach? bo ja wszędzie widzę reklamy sylwestra w polsacie - nawet na innych stacjach

tak po za tym widziałem już scenę na Wrocławskim rynku - jest ogromna, nie wiem jak wyglądają sceny w innych miastach, ale we Wrocławiu jeszcze nie było tak wielkie sceny
mogę zapodać zdjęcia jak media2.pl chce
 0