Łukasz Szewczyk09.01.2008 (12:07)2 komentarze

Ruszyła otwarta wyszukiwarka internetowa

Wyszukiwarka internetowa spod szyldu Wikipedii jest już dostępna online. Różnicą pomiędzy Wikia Search, a innymi serwisami tego typu jest to, że internauci mogą przyznawać witrynom oceny, za pomocą 5-stopniowego systemu gwiazdek.
W sieci pojawiła się internetowa wyszukiwarka Wikia Search, którą towrzą sami użytkownicy sieci oceniając zawarte w niej serwisy www. Następnie opinia użytkownika zostaje włączona do algorytmu wyszukującego.
W ten sposób zdanie internautów bezpośrednio wpływa na wysokość danej witryny w rankingu. Ponadto, możliwe jest dodawanie komentarzy i krótkich artykułów, które są wyświetlane wraz z wynikami dla popularnych fraz. Kod źródłowy aplikacji będzie ogólnie dostępny.

- Wyszukiwanie to podstawa infrastruktury internetu i dlatego powinno odbywać się w sposób otwarty, obiektywny i odpowiedzialny - mówi Jimmy Wales, współzałożyciel Wikipedii.

Twórcy witryny są jednak świadomi, że jakość Wikia Search jest na razie niska. Liczą jednak, że współdziałanie internautów z czasem przyniesie wymierne efekty, tak jak w przypadku.
4press

Komentarze (1 - 2 z 2)

oceniana urzytkowników ma wplyw na wysokowc w rankingu? to dobrze i zarazem nie dobrze bo bedzie to wyszukiwarka wzajemnej adoracji małolatów pałena syfu i spamu.

nie wiem czy lubie ta wyszukiwarke.chyba nie
 0  
Wyszukiwarka jak narazie ma problem z polskimi znakami (nie znajduje dokumentów po wpisaniu frazy z ogonkami, a dla robota wogóle co innego znaczy te same słowo z ogonkami, a bez nich)
 0