Łukasz Szewczyk18.10.2005 (13:39)brak komentarzy

"Okazja" w TVP

W niedzielę, 23 października w telewizyjnej Jedynce pojawi się "Okazja" - nowy komediowy serial w reżyserii Grzegorza Warchoła, według scenariusza Domana Nowakowskiego.
"Okazja" przedstawia wybuchową mieszankę kontrastujących ze sobą osobowości, które los umieścił pod wspólnym dachem. Jest wśród nich polityk, ksiądz, cwaniaczek z bazaru, pracownica straży miejskiej i dziewczyna z pizzerii. Opowieść o ich sporach, konfliktach i koalicjach to ogromna dawka dobrej zabawy na niedzielne popołudnia.
Trzypokojowe mieszkanie w starym budownictwie należące do adwokata Rańskiego stoi puste, gdyż adwokat odsiaduje karę w zakładzie penitencjarnym za wysługiwanie się boksowi gangu nadarzyńskiego - Kaszanie. Pod wspólnym dachem zamieszkują: ksiądz Wojtek, polityk Wiesiek, drobny cwaniaczek Staszek, pracownica straży miejskiej Kasia oraz Hela, dziewczyna z pizzerii.

Cała piątka to klasyczny przykład tzw. "mieszkańców napływowych", którzy z różnych przyczyn osiedli w Warszawie. Mieszkańcy są odbiciem polskiego społeczeństwa: ksiądz jest młodzieńcem pochodzenia inteligenckiego, polityk to poseł z Partii Ludowej, pozostałe zaś osoby stanowią średnią społeczną. Serial opowiada o ich perypetiach, sporach, konfliktach, wspólnych interesach i zawieranych koalicjach. W pierwszych trzech odcinkach poznajemy bohaterów i ich sytuację; kolejne stanowią niezależne od siebie, osobne historie.

W rolach głównych wystąpią aktorzy znani m.in. z popularnych polskich seriali: Ewa Konstancja Bułhak, Monika Dryl, Tomasz Karolak, Sławomir Orzechowski i Marcin Sztabiński.

Pierwszy odcinek serialu zobaczymy w niedzielę, 23 października o godz. 18.30 w TVP1. TVP wyemituje 29 odcinków, z których każdy potrwa około 25 minut.
TVP
brak