Łukasz Szewczyk17.01.2008 (22:31)13 komentarzy

Piosenkarka wykorzystuje You Can Dance

Popularna wśród młodzieży piosenkarka Gosia Andrzejewicz będzie miała problemy z telewizją TVN. Artystka weźmie udział w projekcie, który wykorzystuje popularność programu "You can dance - po prostu tańcz".
Dj Remo i Gosia Andrzejewicz to nowy debiut na scenie muzycznej. Jak informuje Plotek.pl, w najbliższy poniedziałek będzie miała miejsce ogólnoświatowa premiera singla "You Can Dance", zapowiadającego debiutancką płytę Dj Remo. Sprawą zajęli się już prawnicy telewizji TVN.
Gosia Andrzejewicz - "Słowa"
Plotek

Komentarze (1 - 10 z 13)

"ogolnoswiatowa premiera:... kogo do obchodzi G. Andrzejewicz !!??
 0  
Nie lubię Gosi Andrzejewicz a raczej jej twórczości. Słodkie pioseneczki o miłości, które są mało ambitne a poza tym tego jej miałczenia (bo tego nie można nazwać śpiewaniem) nie da się słuchać.
 0  
ja lubie bardzo Gosie Andrzejewicz jest bardzo fajna dziewczyna.
 0  
Ach ten pieprzyk :P
 0  
Fajna sie zrobila jak powiekszyla sobie wymiona.
 0  
ja pragnęęę ty pragięęęsz....
 0  
"ogólnoświatowa premiera" hihihi koń by się uśmiał :) zamruczy kilka razy w jakimś radyjku czy kiepskiej TV zrobi troszkę szumu wśród małolatów i zapewne uda się sprzedać tego "dzieła" ze dwa kartony i zaraz jej złotą płytę wręczą
 0  
kto to ta andrzejewicz?
 0  
TVN po raz kolejny wykazał się totalną ignorancją wobec naszego prawa i jego zupełną nieznajomością? Co oni chcą osiągnąć? Zgodnie z przepisami znaki towarowe, które są pospolitymi wyrazami bądź zwrotami: "Pij mleko", "Kupuj bułki, "Możesz tańczyć" (a więc również "You Can Dance") można rejestrować wyłącznie jako znaki słowno-GRAFICZNE, nigdy jako słowne i analogicznie tylko jako takie podlegają ochronie. Oznacza to, iż TVN może sobie rościć prawa do logo "You Can Dance", ale nie do samej nazyw, która jest pospolitym zwrotem.

Wolę nie myśleć, jakich oni mają prawników - skoro najwyraźniej nie dysponują oni nawet tak podstawową wiedzą...
 0  
@Majkell:
Gdzie napisano, że TVN zarejestrował jako znak towarowy zwrot "You Can Dance - Po prostu tańcz!" ? Brakuje mi znaczka ®
A może prawnicy TVN szukają uzasadnienia dla pozwu z tytułu ochrony prawa autorskiego ?
 0