Łukasz Szewczyk05.02.2008 (11:07)3 komentarze

Google: Oferta Microsoft to zamach na Internet

Zarząd firmy Microsoft swoją ofertę kupna Yahoo! tłumaczy tym, że potrzebna jest wyszukiwarka internetowa stanowiąca wiarygodną alternatywę dla Google. Z kolei Google nie daje za wygraną i twierdzi, że oferta Microsoft to zamach na Internet.
Zarówno Microsoft , jak i Yahoo, od dawna starają się przełamać hegemonię Google  na rynku wyszukiwarek i reklam online. Według zarządu Microsoftu, fuzja mogłaby pomóc zachować równowagę na rynku, zdominowanym obecnie przez giganta z Mountain View.
- Byłby to kolejny ważny etap rozwoju usług sieciowych firmy Microsoft. Jeśli porównać Yahoo i Microsoft, obie firmy posiadają podobną wizję usług oraz reklam w Internecie - mówi Steve Ballmer, dyrektor generalny Microsoftu. Ballmer potwierdził, że koncerny prowadziły rozmowy od 18 miesięcy. W zeszłym roku podobna propozycja fuzji została odrzucona przez zarząd Yahoo.

Oczywiście Microsoft i Yahoo posiadają podobne aplikacje oferujące wyszukiwanie w Internecie, pocztę oraz serwisy społecznościowe, które będą się dublować. Ballmer przyznaje, że potrzeba sporo pracy obu firm, aby wizerunek powstałej marki był spójny.

Google: To zamach!
Tymczasem Google nie daje za wygraną. Zaraz po informacji, że Microsoft chce kupić Yahoo, zarząd Google wydał komunikat, w którym można przeczytać, że oferta Microsoft to "zamach na fundamentalne cechy Internetu - otwartość i innowacyjność". Google robi, co może, by nie dopuścić do transakcji.
4press/Gazeta Wyborcza

Komentarze (1 - 3 z 3)

"Zarząd firmy Microsoft swoją ofertę kupna Yahoi! tłumaczy tym, że potrzebna jest wyszukiwarka internetowa stanowiąca wiarygodną alternatywę dla Google."

to jak przeczytac Yahoi! ? jachuj ?
 0  
menelu nie Yahoi tylko Yahoo a czytaj Jahuu. Microsoft niech spada na drzewo. Yahoo za dobra firma zeby zostala wciagnieta przez ten syf microsoft.
 0  
umbrec: jak byś nie widział to przeczytaj dokładnie co pisze w cytacie ;] widocznie poprawili błąd.

P.S wiem jak to sie czyta i ty jesteś menelem
 0