Łukasz Szewczyk16.02.2008 (9:43)21 komentarzy

Programy TVP tylko z Astry

Od poniedziałku, 18 lutego 2008 roku, odbiór wszystkich programów Telewizji Polskiej (TVP1, TVP2, TVP Info, TVP Polonia, TVP Kultura, TVP Sport, TVP Historia) możliwy będzie wyłącznie z satelity Astra 1KR.
Ulegają zmianie parametry odbioru programów TVP Polonia, TVP Historia, TVP Kultura. Parametry odbioru oraz system kodowania programów TVP1, TVP2, TVP Info i TVP Sport emitowanych w technologii satelitarnej - pozostają bez zmian. Programy TVP, nie będą już dostępne na satelicie W3A.
Nowe parametry TVP Polonia, TVP Historia, TVP Kultura - ogólnodostępne (FTA):
Astra 1KR
- pozycja orbitalna 19,2° Wschód,
- transponder 1.053,
- częstotliwość 10 773 Mhz,
- system MPEG-2,
- FEC 5/6,
- symbol rate 22 Msymb/s,
- polaryzacja pozioma H

Komentarze (1 - 10 z 21)

A co sie stanie z odbiorem Tv Polonia i Tvp Kultura z Hot Birda?
 0  
Zostaną bo wchodzą w składy polskich platform cyfrowych.
 0  
Kiedy wreszcie udostępnią wszystkie kanały? Jako jeden z nielicznych płacę abonament i po co? Żeby nie móc oglądać kanałów na które płace. bardzo mądrze...
 0  
Zobaczymy w poniedzialek czy przypadkiem nie zakoduja tych kanalow na 13E
 0  
tych kanłów nie bedzie na cyfrze+.
 0  
Skąd takie przypuszczenia, że zakodują? Zresztą jak dla mnie to mogą...
 0  
pewnie amerykanie nie trafią w swego satelitę , ale w Astrę i TVP nie będzie przez jakiś czas :) pewnie na to liczą!
 0  
TVP chyba nie do końca wie czego chce bo już jakiś czas temu podawali info, że nie interesuje ich oferta Astry bo jest za droga, kiedy indziej mówią o tym, że będą budować naziemną telewizję cyfrową, jeszcze później, że to jest nieopłacalne i lepiej wprowadzić dekodery TVP, a jeszcze później, że znowu będą budować infrastrukturę pod naziemną telewizję cyfrową, teraz przechodzą na Astre - ciekawe kiedy znowu zmienią zdanie i wrócą na Hot Birda. To jest dobra zmiana, pytanie tylko czy na chwile czy na stałe - Astra jest jakościowo satelitą lepszą niż Hot Bird, więc tylko na korzyść może to wyjść TVP, ciekawe czy N Cyfrowy Polsat i Cyfra+ mają w planach przejście na Hot Birda bo taka jakość jaka jest obecnie na tych platformach jest mało atrakcyjna.
 0  
Dla mnie takze moze nie byc kanalow TVP na 13 E...bedzie wiecej miejsca na transponderze i moze pojawi sie naprawde cos wartosciowego w to miejsce...a TVPniech wspolnie z TV Trwam nowa platforme cyfrowa powodzenia
 0  
Denerwuje mnie ten TVP Sport, którego można odbierać tylko za pomocą N to jest jakieś chore a jeszcze N się chwali na swojej stronie tym!
 0