Łukasz Szewczyk01.03.2008 (14:45)3 komentarze

Do urzędu przez Internet

Niektórzy mieszkańcy Polski już wkrótce wiele urzędowych spraw będą mogli załatwiać siedząc w wygodnym fotelu w domu, korzystając z komputera podłączonego do Internetu. Ruszyła właśnie Kujawsko-Pomorska Sieć Informatyczna (KPSI).
Jak czytamy w Gazecie Wyborczej , sieć liczy 900 km światłowodów łączących wszystkie miasta powiatowe w województwie i maszty, za pomocą których Internet będzie dostarczany drogą radiową do wszystkich gmin w kujawsko-pomorskim.
Sieć ma przede wszystkim umożliwić załatwianie wielu urzędowych spraw za pomocą Internetu, usprawnić obieg urzędowych dokumentów (e-urząd) oraz połączyć wiele instytucji. Kolejnym posunięciem będzie m.in. stworzenie e-biblioteki z zasobów bibliotek uniwersyteckich.

To pierwsza taka inicjatywa w Polsce. Unia Europejska dofinansowała ją 47 mln zł. Samorząd województwa dołożył 20 mln - zauważa Gazeta.
Gazeta Wyborcza

Komentarze (1 - 3 z 3)

"Kolejnym korkiem będzie ..." chyba krokiem!:)
 0  
Czas najwyższy że się ktoś nad nami zlitował. Nareszcie coś na naszą miarę i potrzeby. Z miejsca się zapisuję. Mam Blueconecta ale to chyba zero do tego co ma być.
Pozdrawiam życzę wytrwałości w działaniu.
 0  
Brawo tak trzymać. TPSA niech zapomni o naszych portfelach. Pozdrawiam budowniczych. łączcie jak najszybciej
 0