Łukasz Roguski02.03.2008 (15:12)brak komentarzy

Życie Warszawy dodatkiem do Rzeczpospolitej

Od poniedziałku Życie Warszawy ukazywać się będzie również jako dodatek do stołecznego wydania Rzeczpospolitej. W praktyce oznacza to marginalizację tytułu na warszawskim rynku.
Wszystko na to wskazuje, że jeszcze w tym roku Życie Warszawy  może zniknąć z rynku prasowego stolicy. Presspublica, która kupiła tytuł w połowie ubiegłego roku - nie ma na razie jasnej koncepcji rozwoju tytułu na rynku. Mówi się raczej o przejęciu ŻW w celu zablokowania Polskapresse – rywala, który chciał wykorzystać dziennik do promocji w Warszawie Dziennika Polska The Times, ale ostatecznie wycofał się z negocjacji z poprzednim właścicielem ŻW.
Wydawanie ŻW jako dodatku stołecznego w Rzeczpospolitej i jednoczesne sprzedawanie „osobnego” tytułu w kioskach to okres przejściowy. Należy się jednak spodziewać, że bardzo szybko ŻW zniknie z kiosków w Warszawie. Na razie wewnątrz redakcji trwają nieustanne zmiany. Tylko część dziennikarzy Życia Warszawy przeszła do zespołu budowanego przez nowego wydawcę. Dopiero teraz połączono dział stołeczny Rzeczpospolitej i Życia Warszawy w jeden zespół dziennikarski.

Dodatek do RP będzie miał 16 stron.

- Mamy nadzieję, że dzięki atrakcyjnym tematom, nowemu zespołowi oraz nowoczesnej szacie graficznej Życie Warszawy stanie się dla państwa czwartym - po stronach białych, zielonych i żółtych - mocnym punktem Rzeczpospolitej – informuje redakcja Życia Warszawy na łamach RP.