Karol Przygoda04.03.2008 (21:34)9 komentarzy

Zamknięcie TVN Gra szansą dla innych kanałów Grupy TVN

Nieoficjalnie o planach zamknięcia kanału TVN Gra mówiło się już od dawna. Nikt jednak nie wiedział, co stanie się z miejscem w sieciach kablowych, które pozostałoby po likwidacji stacji. Wiadomo, że na zaciętą walkę będzie musiał przygotować się należący do Polsatu kanał tematyczny.
Grupa TVN nie miała zbyt dużego pola do popisu w kwestii wyboru kanału, który będzie mógł zastąpić TVN Gra w sieciach kablowych. Większość projektów z portfolio TVN jest już dostępna w „kablówkach”. Natomiast ta niedostępna część ma za zadanie przyciągać nowych abonentów do platformy N, co też wyklucza ewentualną dystrybucję w kablu. Wybór padł na TVN CNBC Biznes, który dostępny jest nie tylko w platformie należącej do ITI Neovision, ale także w Cyfrze+ oraz w sieciach kablowych Aster i UPC. Warto dodać, że do oferty tej ostatniej kilka dni temu dołączył główny konkurent kanału biznesowego TVN - nadająca od prawie 3,5 roku TV Biznes. Zastępując TVN Gra, TVN CNBC Biznes byłby dostępny przynajmniej w 1/3 gospodarstw domowych w Polsce.
- Rywalizacja będzie, ale nie obawiamy się jej. Mamy obecnie dużą przewagę nad TVN CNBC Biznes i od miesięcy ona nie maleje. Chodzi o widownię i zasięg, bowiem my także rozszerzamy go powiększając widownię. Każda konkurencja jest stymulująca, niech wygra lepszy! - mówi nam Piotr Barełkowski, założyciel i obecnie wiceprezes TV Biznes. Nie można się z nim nie zgodzić - wielkim plusem jego stacji jest nadawany na satelicie Hot Bird niekodowany sygnał. Jest ona także dostępna bezpłatnie w internecie.

Według naszych informacji, Grupa TVN prowadzi starania o włączenie TVN CNBC Biznes także w innych sieciach kablowych. Warto wspomnieć, że w większości z nich dostępna jest właśnie konkurencyjna TV Biznes, co mogłoby się okazać dość dużym ciosem i mobilizacją do stanięcia do walki o rynek. Sama walka może okazać się interesująca, bo oba podmioty są w stanie wydać na swoje programy dość duże pieniądze – za TV Biznes stoi Polsat, natomiast za TVN CNBC Biznes cała Grupa ITI. Jednak w przypadku tego pierwszego, do tej pory nie widać było dość poważnych nakładów finansowych jest co do dziś odbija się na oglądalności wahającej się w granicach błędu statystycznego. Nie można pominąć także faktu, że Polsat skupia się teraz na przygotowaniach do uruchomienia swojego kanału informacyjnego, co może osłabić TV Biznes. Sztandarowym programem tej stacji są „Biznes Wydarzenia” (nadawane dawniej w Polsacie i TV4), natomiast jeśli chodzi o kanał biznesowy TVN to są to „Fakty, ludzie, pieniądze” oraz wieczorne wydania „Bilansu” (oba programy nadawane są także w TVN24).

Komentarze (1 - 9 z 9)

cieawe co bedzie za tvn gra w cyfrze+.
 0  
"Teraz już wiadomo, że na walkę przygotować się powinien z konkurencyjnych nadawców." - zdanie lekko bezsensowne.
 0  
mogli by przemianować tvn gra na tvn play i zrobić z tego program dla młodzieży typu live. Już przy dużo tych biznesowych stacji, które mają znacznie mniejszy target niż taki młodzieżowy kanał mógłby mieć.
 0  
Ile mamy biznesowych stacji?
 0  
Ja mam nadzieje ze Vectra na Slasku czyli dawana Ślaska w miesjcu TVN Gra da TV Silesia. TVN CNBC Biznes juz w Cyfrowej Vectrze jest a ja w analogu nie chce tego kanału bo niby po co? Jesli jakis kanał tematyczny TVN w zamian to najlepiej TVN Lingua TVN mogł zrobic wszystko z TVN Gra i akurat wybrali to najgłupsze wyjscia bo mozna było zmienic koncesje na np muzyczno - rozrywkowa poczatkowo mogła by byc muzyka nawet te teleturnieje co były oczywisice nie cały czas uzupelnic to muzyka magazyn multikino tez by mogło byc.

A tak wogole to ile TVN Gra moze nadawac skoro nie ma juz koncesji?
 0  
tak CNBC TVN Biznes jest lepsza od TV Biznes chodzi o jakosc kanalu
 0  
Stallone: przewodniczący KRRiT Witold Kołodziejski chyba jeszcze nie podpisał decyzji rady o cofnięciu koncesji. Nawet jeśli zrobiłby to dziś lub jutro, to TVN Gra nawet gdyby nie przerwała nadawania przed 2-3 tygodnie, to prawdopodobnie nikt by się nie doczepił. Tym bardziej, że stacja sama zdała koncesję.
 0  
Ciekawe co dadzą w sieci Multimedia w Lublinie u nas wszystko z grupy tvn.
 0  
no faktycznie mogli przemianowac tvn gra na tvn muzyka i bylo by git
 0