Redakcja Media2.pl05.03.2008 (0:06)1 komentarz

Pożyczki bezpośrednie dzięki Finansowo.pl

Ruszył serwis Finansowo.pl umożliwiający udzielanie pożyczek między osobami fizycznymi bez pośrednictwa banku. Jedną z głównych zalet serwisu jest możliwość pożyczania pieniędzy między znajomymi.
Finansowo.pl to nowatorska usługa na rynku bankowym zwana social lending dzięki której możliwe jest pożyczanie i inwestowanie bezpośrednio między osobami prywatnymi. Na tego rodzaju transakcjach wydatnie zyskują zarówno pożyczkobiorcy jak i pożyczkodawcy. Pierwsi otrzymują pieniądze znacznie niżej oprocentowane niż w tradycyjnych instytucjach finansowych. Nie muszą też przechodzić skomplikowanych procedur i przedstawiać wielu zabezpieczeń. Z kolei pożyczkodawcy mają szansę ulokować pieniądze na znacznie wyższy procent niż w banku.
- Dzielenie kapitału na kilkanaście części rozdzielonych między poszczególne osoby zwiększa gwarancję i zysk z inwestycji. W tej chwili, przy pożyczkach do 1000 zł, nie ma potrzeby stosowania skomplikowanych procedur, a dotychczasowe relacje między stronami w dużym stopniu eliminują ryzyko transakcji - tłumaczy Rafał Agnieszczak, twórca serwisu. Zastosowany system wzajemnych poleceń i komentarzy między znajomymi ułatwia znalezienie odpowiedniej pożyczki.

Serwis kładzie duży nacisk na prostotę i wygodę korzystania z serwisu. Bardzo pomocne są SMSy wysyłane w momencie złożenia nowej aukcji lub oferty. Dzięki temu w strony komunikują się ze sobą nawet nie mając dostępu do internetu.

Komentarze (1 - 1 z 1)

pożyczanie i inwestowanie bezpośrednio między osobami prywatnymi to doskonały pomysł. Myślę że wiele osób skorzysta z pożyczki social lending - znacznie niżej oprocentowanej niż w tradycyjnym banku. Sama skorzystałam z takiej formy pożyczki na serwisie www.kokos.pl i taki system według mnie jest ok.
 1