Łukasz Szewczyk15.03.2008 (12:01)17 komentarzy

Szef Radia Maryja na dobre wkracza do polityki

Przedstawiciele katolickiego Radia Maryja do tej pory zapewniali, że stacja jest apolityczna. Niestety czyny znacznie odbiegają od zapewnień i oświadczeń - Ojciec Tadeusz Rydzyk wraz ze swoimi wiernymi współpracownikami tworzy wokół Radia Maryja wielki ruch polityczny.
Ojciec Ryszard Bożek, nowy prowincjał polskich redemptorystów oraz przełożony szefa Radia Maryja  Ojca Tadeusza Rydzyka kilka tygodni temu polskim mediom udzielił wielu wywiadów, w których zapowiadał, że będzie chciał zmian w Radiu Maryja, głównie jeśli chodzi o politykę w katolickiej stacji. Twierdził take, że ojciec Rydzyk ma kontynuować swoją misję.
Sobotni artykuł w Dzienniku  pokazuje, że ojciec Tadeusz Rydzyk wziął sobie od serca słowa swojego przełożonego i ponownie wchodzi w świat wielkiej polityki.

Dziennik poinformował, że środowisko związane z ojcem Tadeuszem Rydzykiem szykuje nową formację polityczną wokół Radia Maryja. Przyznaje to także główny ideolog Radia Maryja jeżdżący ze swoimi antysemickimi wykładami po polskich kościołach - profesor Jerzy Robert Nowak, który dodaje, że celo nową formację nazwano "ruchem" tylko dlatego, że partii politycznych jest wiele i źle się kojarzą.

Ugrupowanie, które już wkrótce zostanie zarejestrowane, będzie nosiło nazwę Ruchu Przełomu Narodowego. Jej główne cele to między innymi: budowa IV Rzeczypospolitej, całkowita lustracja i otwarcie archiwów oraz nowa polityka historyczna. Wcześniej o politycznych planach Radia Maryja informował Newsweek.
Dziennik

Komentarze (1 - 10 z 17)

PiS=PZPR-Płatni Zdrajcy Pachołki Rydzyka!
 0  
ciekawe z jakiego on i jego fanatyczny motłoch uciekł psychiatryka??? Tworki Aleksandrów ŁÓdzki czy jeszcze inny. W sumie dobrze,że to dziadki niedługo wymrą i może będzie w miarę normalnie , jeszcze tylkopozostałą częśc fanatyków pisuarów trzeba wywieźć na Kamczatkę i będzie NORMALNIE
 0  
Nowak antysemita, aldnie,ciekawe kto przeczytali polsuhcal co on mowi...latwo sie takie dyrdymaly pisze, bo poklepia i pomrcza przyjaznia...atakowac RM dzis jest jazzy...
 0  
jesli nie ma racji to nalezy atakowac...

smieszy mnie w polityce to ze PiS przegrał przez to ze "media" są przeciwko
niech sie zastanowia czemu sa przeciwko
i co sie stało ze nie sa za nimi tylko przeciw
 0  
Oj ludzie zastanówcie się co piszecie a szczególnie Szewczyk to nie jest szef tylko ojciec i dobrze że taki ruch powstał to łżę-elity liberalne i sowiecko-żydowskie wyprowadzą nasz naród na manowce szkoda słów !!!!!!!!
Ojciec prać po mordzie 15.03.2008 (20:11:23)
 0  
I 2% poparcia w wyborach. Kolejna oszołomska pseudo-prawicowa partyjka.
 0  
Bardzo dobrze, że coś takiego powstaje. Ja mam dość bezkarnego antypolonizmu Gazety wyborczej i liberalizmu TVNu
 0  
BOZE COS POLSKE
 0  
te oiciec/prac.../ zwiałeś z Tworek?? Wspólczuję twoim starym że jakiegoś ćwoka nazwysz ojcem biednyś ty biedny nie mówiąc o twoich starych-wychodowali se syneczka haha
 0  
@pawlo nie blużnij przeciw Bogu bo cię spotka kara jak nie na ziemi to na sądzie ostatecznym ale wtedy bedzie za póżno to że wychowaleś się w rodzinie sowiecko-żydowskiej albo patalogicznej nie uprawnia cię do opini nt ojca Rydzyka i nie bądż judaszem w !!!tym Wielkim Tygodniu
Ojciec prać PO mordzie 16.03.2008 (12:05:01)
 0