Łukasz Szewczyk23.03.2008 (10:14)2 komentarze

Nowe wozy transmisyjne TVP Info

Po pół roku od przekształcenia TVP3 w informacyjny kanał TVP Info, stacja została wyposażona w dziewięć nowych satelitarnych wozów transmisyjnych DSNG (Digital Satellite News Gathering), które trafiły do oddziałów regionalnych TVP.
Jeden z wozów trafił do najmłodszego oddziału Telewizji Polskiej w Olsztynie. Dzięki temu od kilku dni reporterzy mają do dyspozycji pracujący w nowoczesnej cyfrowej jakości wóz nadawczo-odbiorczy.
Okazją do zaprezentowania widzom z Warmii i Mazur cyfrowej jakości przekazu realizowanego na żywo była gala finałowa XVI Olsztyńskich Dni Teatralnych, którą Telewizja Polska transmitowała w niedzielę 16 marca 2008 roku.

Wóz TVP - plener
Wóz TVP - plener
Nowy wóz transmisyjny TVP Olsztyn (fot. TVP Olsztyn)

- Taki wóz to ogromny postęp jakościowy, któremu towarzyszyć będą również gruntowne zmiany oferty programowej olsztyńskiego oddziału Telewizji Polskiej. Obraz, który za pośrednictwem naszych nadajników będzie docierał do widzów z Warmii i Mazur jakością dorówna obrazowi nadawanemu przez takie stacje telewizyjne jak CNN, czy BBC - mówi Piotr Owczarski, producent TVP Olsztyn.

Komentarze (1 - 2 z 2)

jak to nie hd to szmal w bloto
 0  
Już mniejsza z tym HD, ale póki TVP nie poprawi jakości TVP Info to nikt nie zaobaczy żandej różnicy jaki to wóz transmisyjny...
 0