Łukasz Szewczyk04.04.2008 (12:47)11 komentarzy

Eurosport HD dołączy do Cyfry+

Satelitarna platforma telewizji cyfrowej Cyfra+ powiększy swoją ofertę programów nadawanych w wysokiej rozdzielczości o sportowy kanał Eurosport HD, którego uruchomienie planowane jest na koniec maja 2008 roku.
Spółka Canal+ Cyfrowy  podpisała umowę z Eurosportem . Dzięki temu użytkownicy Cyfry+  otrzymają dostęp do kanału Eurosport HD. Dodatkowo Cyfra+ będzie też dostawcą sygnału satelitarnego kanału dla krajów europejskich korzystających z satelity Hot Bird 7A 13 st. E.
Eurosport HD rozpocznie nadawanie 25 maja 2008 roku wraz z początkiem wielkoszlemowego turnieju Roland Garros. Jako jedyny kanał przeprowadzi relacje w wysokiej rozdzielczości z obydwu najważniejszych sportowych wydarzeń roku: Euro 2008 oraz igrzysk olimpijskich Pekin 2008.

Poza tym w ofercie stacji znajdą się m.in. transmisje z Roland Garros, Tour de France, US Open, mityngów lekkoatletycznych, turniejów WTA i ATP, wyścigów WTCC i Superbike oraz sportów zimowych. W sumie do końca roku stacja pokaże ponad 2 tys. godzin relacji nadawanych w Full HD.

Pozostałe wydarzenia nieprodukowane w technologii wysokiej rozdzielczości będą konwertowane do tego formatu. Eurosport HD dostępny będzie dla abonentów Cyfry+ jako opcja dodatkowa (w cenie 5 zł miesięcznie) w polskiej wersji językowej, na pozycji 61.

Komentarze (1 - 10 z 11)

Mam nadzieje ze nie na wylacznosc EurosportHD bedzie dostepny w C+
 0  
Super !!!
 0  
HBO HD też będzie w Cyfrze+. Jest to także podane w oficjalnym komunikacie Cyfry+.
 0  
znowu trzeba za wszystko placic, tu 5 zl tam 5 zl i abonament wyniesie cie ok 200 zl z abonamentem prestizowym
 0  
Ciekawe,co n-ka i Cyfrowy Polsat na to? Mam nadzieję,że tam też będzie Eurosport HD!!!
 0  
spokojnie będzie w N :-)
 0  
Wysoka rozdzielczość nie oznacza automatycznie wysokiej jakości!
 0  
heheh i znów 5 pln. i tak za każdy kanał HD. a na końcu zrobia paczkę HD za 40 pln. ale w polsce HD to prestiż
 0  
@...: Oj nie koniecznie, coś ptaszki nic o n-ce nie ćwierkają :P Ale wszystko jest możliwe, niczego nie potwierdzę ani niczemu nie zaprzeczę.
 0  
cyfra to zlodzeje n-ka programy hd ma w standarcie jak sd a cyfra hd to jak kanaly premium. a hbo hd w cyfrze tez bedzie platne jako opcja dodatkowa do pakietu hbo bo tak to tylko cyfra robi.
 0  

Polecamy