Łukasz Szewczyk04.04.2008 (23:16)

Kuba Wojewódzki przestępcą?

Kuba Wojewódzki może mieć problemy. Były poseł Ligi Polskich Rodzin oraz wiceminister edukacji narodowej skierował do warszawskiej prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w programie telewizji TVN.
Kuba Wojewódzki przestępcą?
Psia kupa powraca. Latem 2006 roku z opowieści o wtykaniu polskiej flagi do psiej kupy musiało tłumaczyć się radio Tok FM . Do stacji także pofatygowała się policja, która poprosiła o nagrania audycji z udziałem rysownika Marka Raczkowskiego oraz Jerzego Urbana, redaktora naczelnego tygodnika Nie. Sprawa skończyła się jedynie kompromitacją organów ścigania.
Teraz z psiej kupy będzie musiała tłumaczyć się Telewizja TVN  oraz Kuba Wojewódzki, który - według Mirosława Orzechowskiego z LPR - miał namawiać swoich gości do publicznego znieważenia polskiej flagi.

Przypomnimy, że gośćmi ostatniego programu byli Marek Raczkowski oraz Krzysztof Stelmaszyk. Prowadzący zapytał Raczkowskiego o aferę z psią kupą sprzed prawie dwóch lat. Namówił gości, by ponownie wbili flagę w psią kupę. Uczynili to. Orzechowski ten gest uznał za popełnienia przestępstwa publicznego znieważenia polskiej flagi.

- Ciągle w Polsce jest bardzo ciasna przestrzeń dla wszelkiego rodzaju prowokacji czy happeningów quasiartystycznych - skomentował krótko Wojewódzki dla PAP zachowanie Orzechowskiego.
Onet.pl, wł.