Łukasz Roguski09.04.2008 (9:29)9 komentarzy

Rozpoczyna działalność prawdziwa telewizja publiczna

Zgodnie z naszymi wcześniejszymi informacjami już w niedzielę 13 kwietnia na antenie TVN24 zadebiutuje nowy program Macieja Mazura – Publiczna.tv Widzowie będą mogli wpływać na kształt programu komunikując się z prowadzącym przez Skype. Plany rozwoju stacji przewidują coraz większe wykorzystanie nowych technologii do kontaktów z widzami.
Publiczna.tv jest pierwszą audycją telewizyjną w Polsce, który będzie wykorzystywał do komunikowania się z widzami komunikator Skype. – Sukces jaki odniosła platforma Kontakt TVN24, która umożliwia wpływanie widzów na program TVN24 sprawiła, że postanowiliśmy ponownie zaryzykować i spróbować zupełnie nowej formuły programu publicystycznego- powiedział podczas wtorkowej konferencji prasowej Adam Pieczyński, redaktor naczelny TVN24.
Zdaniem Pieczyńskiego nastał już odpowiedni moment aby demokratyzować telewizję – widz musi mieć wpływ na to co jest nadawane.

- Mamy plany aby podobne formaty oraz zupełnie nowe technologie pojawiły się na naszej antenie, ale na razie jest za wcześnie aby w pełni dzielić się nimi – powiedział Adam Pieczyński.

Jarosław Kuźniar, prezenter TVN24, mówi o wykorzystaniu wideo-telefonów komórkowych w telewizji.


Redaktor naczelny TVN24 powiedział media2.pl również, że stacja planuje rozwijać oddziały terenowe, zostanie otworzony oddział w Białymstoku. – Dla nas najważniejsze jest to aby móc szybko docierać do miejsc, gdzie dzieją się ważne wydarzenie, dlatego jeszcze w tym roku zakupimy drugi śmigłowiec – mówi media2.pl Adam Pieczyński.


Efektem polityki otwierania się na widzów jest program autorski Macieja Mazura – publiczna.tv Dziennikarz będzie przez godzinę – raz w tygodniu- rozmawiał z widzami przez Skype.

Publiczna.tv – premiera- niedziela 13 kwietnia, godz. 17.30

Komentarze (1 - 9 z 9)

zobaczymy serwis kontakt udal im sie.
 0  
no i co oni bede relacjonowac z tych oddzialow terenowych? relacje na zywo o jakis bzduryach ktore wogule nie powinny pojawic sie na antenie a co dopiero poswiecenie mu calego wejscia na zywo z jakiegos miasta.
 0  
Taa, Kuźniar. Śmieszny facet, fachowiec od wszystkiego :)
 0  
dobrze, że już dawno wykasowałem ten kanał
 0  
a byla to jeszzcze niedawno najlepsza tv a teraz zamiast newsow rozrywka i sensacja
 0  
pogratulować tytułu newsa....
 0  
Kolejna Żydowsko Gejowska anty Polska telewizja. Jak całe imperium ITI.
 0  
Miruś! pozdrów Tadzia i ucałuj jego najnowszego ministranta
 0  
i stalo sie program stal sie waktem.
 0