Łukasz Szewczyk22.04.2008 (21:27)28 komentarzy

Kara dla TVN za Wojewódzkiego

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji postanowiła ukarać telewizję TVN za program "Kuby Wojewódzkiego, w którym zaproszeni goście wtykali flagę w psie odchody. TVN zapowiada odwołanie od tej decyzji i zarzuca KRRiT, że nie zajmuje się tym czym powinna.
Kara dla TVN za Wojewódzkiego
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyjęła uchwałę, w której stwierdza, że telewizja TVN  poprzez emisję audycji "Kuba Wojewódzki" z 25 marca 2008 roku naruszyła ustawę o radiofonii i telewizji. Uchwała zezwala przewodniczącemu KRRiT nałożyć karę pieniężną na nadawcę. Jej wysokość na razie nie jest znana.
Gośćmi programu 25 marca 2008 roku byli Marek Raczkowski oraz Krzysztof Stelmaszyk. Prowadzący zapytał Raczkowskiego o aferę z psią kupą sprzed prawie dwóch lat. Namówił gości, by ponownie wbili flagę w psią kupę. Uczynili to - jak mówili - "z pewnym przesłaniem". Politycy LPR skierowali do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w programie telewizji TVN.

Z kolei rzecznik TVN w wypowiedzi dla PAP stwierdził, że stacja nie zgadza się z decyzją KRRiT, która "powinna zająć się tym, co do niej należy, czyli np. przerywaniem przez TVP programów reklamami", o czym TVN zawiadomił już prokuraturę.

Komentarze (1 - 10 z 28)

Kara powinna być wysoka. A TVN to nie od dzis poziom Wojewódzkiego i odwrotnie. Jedna kupa gówna.
 2  
kara?! za co?!
za rozrywke?! mnie np to rozbawilo.
Niech sobie karaja tvp
 3  
@arek, chcesz czy nie chcesz flaga Polski jest prawnie chroniona przed takimi wygłupami i w tym przypadku TVN powinien ponieść zasłużoną karę.
 2  
Kara powinna być nie tylko dla TVN-u, ale także dla samego Wojewódzkiego. Jężeli tak ta kupa go śmieszyła to dla czego sam nie wszedł w te gówno. Jednak myślę, że nie świadomie właśnie to uczynił bo stacja zapewne mu poleci trochę po kosztach. A ręce precz od Polskiej narodowej flagi. Być może jego dziadek walczył o wolną Polskę i ciekaw jestem po co?
 4  
Jego dziadek miał pejsy i wpier***ał czosnek.
 2  
Wojewódzki zostałby ukarany gdyby znieważył jakąkolwiek inną flagę narodową. Co by się stało, gdyby włożył flagę USA w psią kupę? ITI by zbankrutowało. Flagę Iranu? Zostałby wydany na niego wyrok przez jakiegoś imama i pewnie zostałby w końcu "honorowo zabity". Kuba W. Twierdzi, że to był happening, a tłum mistrzowi przytakuje. Bo to wygodne. Bo tak jest poprawnie w towarzystwie, w pseudo-elicie. Poprawne jest też czczenie PO, bo jest bezbłędne, a obowiązkiem jest oczernianie innych partii, niezależnie od tego co by robili, w jakim kierunku dążyli. Ciemny lud wszystko kupi. Szczególnie jeżeli jest nieustannie poddawany praniu mózgu przez niektóre media. Jeżeli chcecie mieć opinię na dany temat, podchodźcie sceptycznie do mediów. Nie przyjmujcie informacji przekazywanych przez nierzetelnych dziennikarzy jako prawdy objawione, nie tędy droga.
 2  
Polska flaga jest GOWNO warta!!!! Sikam na nia!!!! I wstydze sie Polski!!!!
 5  
To było chamskie i niczemu nie służyło. Szacunek symboli narodowych powinien być dla każdego naturalną rzeczą. Niemniej co do karania to bym nie przesadzał, bo w ten sposób robią niepotrzebną reklamę temu gorszącemu widowisku, które miało miejsce.
 4  
TiMi ,administrator już powinien ciebie namierzyć i zgłosić do prokuratury by poprzez areszt wydobywczy uświadomić ci jak bardzo się mylisz. A co do TVN-u ? no cóż - medium,które w swojej misji ma nie tylko informować,ale również kształtować postawy szczególnie młodego widza powinien ponieść [wygłupy zidiociałego osobnika] dotkliwe dla stacji i oczywiście dla właścicieli też KONSEKWENCJE.
 4  
smieszni jestescie wielcy patrioci.
Ja uwazam ,ze UE jest wiekszym dobrem dla mnie niz sama Polska.
Nie jestem patriota i nigdy nie bede.
 1