Łukasz Roguski23.04.2008 (17:13)2 komentarze

Anteny satelitarne na Białorusi muszą być rejestrowane

Obywatele Białorusi zostali zobligowani do zgłoszenia posiadania anten satelitarnych, a jeśli tego nie zrobią, będą musieli je zdemontować. BBC Monitoring poinformowało, iż na Białorusi jest szeroko zakrojona kampania przeciwko antenom satelitarnym. Czy to akcja przeciwko antenom ustawionym do odbioru Belsat TV? - informuje satkurier.pl
Białoruś, pod rządami Łukaszenki, staje się krajem zamkniętym, jak za ciężkich czasów komuny, a do tego krajem zależnym od Rosji, choć tam jest większa swoboda pod względem instalacji anten satelitarnych niż na samej Białorusi. Na Białorusi mieszka 10 mln ludności.
Według informacji BBC, niektórzy mieszkańcy stolicy otrzymali oficjalny nakaz natychmiastowej rejestracji ich anten satelitarnych. Jeśli tego nie zrobią grożą im sprawy sądowe i oficjalny nakaz zdjęcia anteny satelitarnej. Niestety nie ma oficjalnej procedury legalizacji anten satelitarnych.

Miejscowy oddział Obrony Praw Człowieka twierdzi, że nowy nakaz ma na celu ograniczenie dostępu do niezależnych informacji na Białorusi.
rapidtvnews/bbc, SatKurier.pl

Komentarze (1 - 2 z 2)

pałka w tyłek łukaszence
 0  
Białoruś od zawsze była WZOREM WOLNOŚCI I DEMOKRACJI!!!
Niech jeszcze bardziej kochają Łukaszenkę :)
 0