Łukasz Szewczyk05.05.2008 (21:13)4 komentarze

TVP testuje peer-to-peer

Na początku maja Telewizja Polska udostępniła w Internecie transmisję meczu Speedway Ekstraligi w technologii peer-to-peer. Jest to część testów prowadzonych w ramach projektu pod auspicjami Europejskiej Unii Nadawców (EBU).
- Podstawowa zaleta P2P polega przede wszystkim na możliwości udostępnienia danej transmisji większej liczbie internautów. Obecnie prowadzone testy mają charakter techniczny, ale jednocześnie dają realną korzyść naszym widzom - mówi Marcin Bochenek, członek Zarządu TVP.
W Internecie - pod adresem zuzel.itvp.pl - w specjalnym kanale P2P, transmisję meczu Unia Tarnów - Caelum Gorzów 1 maja obejrzało ponad 2,5 tysiąca osób. Transmisję można było obejrzeć także w technologii, którą TVP wykorzystuje do udostępniania treści w Internecie.

Technologia P2P jest korzystna zarówno dla internautów jak i nadawców. Użytkownikom, którzy mają szerokopasmowe łącza pozwala na uzyskanie dobrej jakości transmisji na żywo, a nadawcom udostępniającym transmisje pozwala przede wszystkim zwiększyć dostępność transmisji i efektywniej zarządzać kosztami dystrybucji.
TVP

Komentarze (1 - 4 z 4)

Czym to sie niby rożni od itvp.pl ?
Artykuł wyssany z palca.
 0  
Różni sie i to bardzo, na itvp.pl masz ograniczona ilość miejsc na streamie a na p2p nie
 0  
Joost działa na zasadzie P2P
 0  
"Podstawowa zaleta P2P polega przede wszystkim na możliwości udostępnienia danej transmisji większej liczbie internautów."
Bzdura, to jest transmisja multicast. P2P to system rozproszony, nie ma centralnego hosta a obciążenie rozkładane jest na komputery użytkowników dzięki czemu TVP nie będzie musiała miec bardzo szybkich łącz bo bedzie się wspomagać naszymi komputerami.
 0