Łukasz Roguski09.05.2008 (11:47)7 komentarzy

Sejm: Emeryci i renciści zwolnieni z abonamentu

Sejm przyjął poprawkę oraz do ustawy o abonamencie radiowo-telewizyjnym w sprawie zniesienia emerytów i rencistów i trwale niezdolnych do pracy (także bezrobotni). Atmosfera w sejmie była bardzo napięta.
Takiej dyskusji w Sejmie nie było już dawno – po kilkugodzinnej dyskusji w Sejmie ostatecznie większością głosów Platformy Obywatelskiej i PSL przyjęto poprawkę do ustawy o abonamencie radiowo-telewizyjnym, która zwalania z opłat emerytów, rencistów oraz osoby, które z przyczyn losowych nie mogą pozwolić sobie na opłacanie abonamentu RTV.
To nie kończy burzy wokół zmiany funkcjonowania mediów publicznych i Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. PO chciałoby doprowadzić do zmiany Konstytucji, która pozwoliłaby na połączenie UKE z Radą i rozpoczęcie pracy nowego regulatora, który zająłby się nadzorem rynku medialnego oraz telekomunikacyjnego.

Teraz ustawa przyjęta w sejmie trafi do Senatu, a ostatecznie do Prezydenta, który może zawetować sporne zapisy.

Komentarze (1 - 7 z 7)

oczywiście bezrobotni wszędzie uprzywilejowani-ubezpieczenie za free teraz abo. a praca na czarno wre.
najlepszy tekst to z "przyczyn losowych"-ja z tych przyczyn
nie zarejestrowałem odbiornika i nie płace abo!!!
 0  
Wystarczy że nasz odbiornik... najlepiej LCD nie ma wbudowanego tunera TV. Już nie jest telewizorem a monitorem i wszycy mogą was pocałować w d... bo za monitor sie nie płaci :) to takie proste... :) juz pisali to kiedyś na onecie bodajże...
 0  
mikado - To można zanieść telewizor do serwisu i usunąć tuner TV jeśli się da i w razie czego urzędnicy będą musielu udowodnić, że telewizor jest telewizorem, a nie monitorem, tylko pewnie wtedy nasi posłowie wpadną na kolejny genialny pomysł opodatkowania monitorów i wszystkiego co ma jakiś ekran bo przecież ktoś mógłby tego użyć jako telewizora :).
 0  
taa... niejeden emeryt bogatszy od niejednego pracownika! Albo zwolnic wszystkich albo nikogo. Ja akurat jestem za tym pierwszym rozwiazaniem:P Powie ktos, ze telewizja publiczna upadnie... a w ogole mamy jeszcze publiczna tv?? Jedynie radiowa Jedynka jeszcze trzyma poziom...
 0  
Choć głosowałem na PIS to popieram PO w 100 proc w tej sprawie .Tak na marginesie jesli były by wybory napewno nie zagłosowałbym teraz na PIS tylko na PO !!!
 0  
Panie Łukaszu, "Sejm przyjął poprawkę w sprawie zniesienia emerytów i rencistów", a może od razu ich uśmiercić! Trochę poczytać do poduszki...
 0  
A co z oglądającymi tv w komórce? Też będą płacić?
 0