Łukasz Szewczyk30.05.2008 (19:00)brak komentarzy

Radiowa Jedynka o przemocy w rodzinie

W poniedziałek, 2 czerwca 2008 roku, w radiowej Jedynce będzie można wysłuchać cyklu specjalnie przygotowanych audycji, poświęconych przemocy w rodzinie.
Poranne "Sygnały Dnia" rozpoczną rozmowy na temat agresji w rodzinie jako zjawisku społecznym. Gościem audycji będzie psycholog Małgorzata Ohme (godz. 7.45).
Jak reagować na przemoc? Kiedy wolno nam interweniować? Gdzie i w jaki sposób szukać pomocy, by jednocześnie nie zaszkodzić sobie i ofiarom? O tym z kolei mowa będzie w "Czterech Porach Roku" (godz. 9.05 - 11.55).

W "Rozmowach w Jedynce" (godz. 13.05 - 14.00) Ryszard Bugaj porozmawia z psychologiem społecznym dr Lucyną Kirwil i filozofem ks. Stanisławem Opielą o wciąż nasilającym się w Polsce zjawisku przemocy w rodzinie i społeczeństwie.

Z kolei po południu (godz. 17.05 - 17.20) wysłuchać będzie można reportażu Ewy Michałowskiej "Klaps pod specjalnym nadzorem". Prasę obiegają alarmujące doniesienia o maltretowaniu najmłodszych. Nikt natomiast nie wie, ile dzieci doświadcza codziennej, domowej przemocy ze strony najbliższych.