Łukasz Szewczyk05.06.2008 (17:02)29 komentarzy

Polsat News rozpoczyna nadawanie

Nadawca oficjalnie ponformował, że w sobotę (7 czerwca 2008 roku) rano ruszy nowy polski kanał informacyjny - Polsat News. Kanał dostępny będzie w Cyfrowym Polsacie i nie tylko, bo - tak jak już informowaliśmy - początkowo sygnał nowej stacji będzie testowy i niekodowany. Polsat News będzie nadawał w formacie 16/9.
Polsat News wystartuje na podstawie koncesji wydanej przez KRRiT i początkowo jako kanał testowy niekodowany będzie dostępny dla wszystkich widzów Cyfrowego Polsatu , na pozycji nr 5 na liście kanałów platformy.
Informacje z kraju
Polsat News stawia na szybkość reagowania na wydarzenia oraz na jakość, obiektywizm i aktualność prezentowanych informacji z kraju i ze świata. Dużą część serwisów będą zajmować informacje z całego kraju, pozyskiwane dzięki rozbudowanej sieci ośrodków regionalnych. Obecnie na potrzeby kanału pracuje osiem ośrodków.

Współpraca z CNN
Telewizja Polsat  jest jedynym polskim partnerem CNN, stąd w serwisach informacyjnych nowej telewizji newsy ze świata będą istotnym elementem. Ponadto w najbliższym czasie powstanie sześć ośrodków zagranicznych Polsatu News - w Waszyngtonie, Berlinie, Londynie, Moskwie, Brukseli i Paryżu.

Polsat News
Na żywo od siódmej rano
Polsat News program na żywo będzie emitował od godziny rano 7 do 24. Każdego dnia serwisy informacyjne będą nadawane co pół godziny. Ramówka kanału to trzy bloki programowe: serwisy newsowe, programy informacyjno-publicystyczne i pozycje magazynowe.

Program będą tworzyć takie postacie jak: Dorota Gawryluk, Marek Markiewicz, Beata Grabarczyk, Grzegorz Dobiecki, Joanna Wrześniewska-Zygier, Jarosław Gugała, Tomasz Wróblewski, Wojciech Szeląg, Robert Bernatowicz. Wśród młodych twarzy będą m.in.: Wioletta Gaska, Katarzyna Włodarczyk, Artur Kaczmarski i Konrad Krakowiak. Łącznie kanał zatrudnia ok. 400 osób z czego prawie połowa to zespół redakcyjny.

W formacie 16/9. Testowo dla wszystkich
Polsat News będzie pierwszym polskim kanałem informacyjnym nadawanym w formacie 16:9. Stacja od września dysponowała będzie także helikopterem EC - 135.

Program kanału Polsat News rozprowadzany będzie w sposób cyfrowy satelitarny przy zachowaniu następujących warunków technicznych: satelita Eutelsat Hotbird 6, położenie na orbicie 13°E, transponder 132, częstotliwość 11 158,16 (MHz), polaryzacja V. Początkowo sygnał kanału będzie testowy i niekodowany.

Komentarze (1 - 10 z 29)

bardzo dobrze ze w 16/9 moze w przyszlosci takze i HD
 0  
będzie w 16:9 bo nowe studio polsatu bedzie wyposazone w kamery HD. jest to przygotowanie dla Polsatu HD ktory niebawem ruszy i będzie transmitowal wydarzenia wlasnie w tzw. full HD. No i to jest to co już czym przewyzsza tvn. nareszcie ktos sie postaral walczyc z konkurencja bo ona juz (jak to ktos powiedzial) w piorka obrosla.
 0  
Tak coś przypuszczałem że Polsat News może być w 16:9 bo jak pierwszy raz zobaczyłem planszę testową to przekaz miał znacznik 16:9, chociaż teraz jest 4:3.
 0  
Hanna Lis odsunięta od "Wiadomości" za wpadkę!
 0  
Czy w związku ze startem Polsat News zmieni się studio Wydażeń na Polsacie otwartym?
Wiecie coś na ten temat?
 0  
@krakus były takie plotki i myślę że raczej tak się stanie
 0  
tak od piatku ma byc nowe studio wydarzen :)
 0  
extor:
FullHD to jest 1080p a jak wiadomo wszyscy nadaja w 1080i Jedynym nadawca ktory poki co nadaje w 1080p jest Eurosport... chyba ze Polsat bedzie drugi
 0  
ALE BEZNADZIEJNE LOGO!!!!!!!!!
 0  
Kolejne tragiczne logo... Nie wysilili się zbytnio :(
 0