Łukasz Szewczyk07.06.2008 (7:35)180 komentarzy

Ruszył Polsat News - zobacz start kanału!

W sobotę 7 czerwca 2007 roku punktualnie o godzinie siódmej rano rozpoczął nadawanie nowy polski kanał informacyjny, tworzony przez telewizję Polsat - Polsat News. Termin startu nie jest przypadkowy, bo związany z rozpoczynającymi się piłkarskimi mistrzostwami Euro 2008. Czy nowej stacji uda się pokonać silną konkurencję - TVN24 i TVP Info? Zobacz start Polsat News!
- Pozdrawiamy konkurencję. Niech wygra lepszy! - tymi słowami przywitał widzów kanału Polsat News Artur Kaczmarski.
Nowy kanał Polsat News przez kilkanaście godzin dziennie będzie nadawał program na żywo - od 7 rano do 24. Stacja będzie skupiała się przede wszystkim na informacjach z całego kraju. Dowodem tego może być m.in. codzienny przegląd prasy lokalnej. Nie zabraknie także informacji ze świata, dzięki współpracy z CNN.

Głównym programem stacji jest codzienny magazyn "To był dzień" - prowadzony przez Beatę Grabarczyk, Dorotę Gawryluk oraz Jarosława Gugałę. Nowością ma być m.in. magazyn reporterów "Ostatnia instancja" oraz prowadzony przez Michała Kobosko "Narożnik Newsweeka".

Start Polsat News

Do końca sierpnia 2008 roku stacja nadaje testowo dlatego dopiero jesienią można spodziewać się wielu nowych programów. W ramówce nie zabraknie programów znanych z anteny Polsatu  - "Interwencja Extra" czy "Bumerang" Marka Markiewicza i Tomasza Wróblewskiego. Wśród prowadzących nie zabraknie znanych twarzy m.in.: Magdy Sakowskiej, Wojciecha Szeląga czy Roberta Bernatowicza.

Szefem nowego kanału jest Henryk Sobierajski. Władze stacji nie ukrywają, że ich grupą docelową są przede wszystkim widzowie Polsatu. Liczą, że ten rok zakończą oglądalnością na poziomie 0,5-0,7 proc., a po trzech latach 1-1,5 proc. Zapewniają, że nie chcą zniszczyć TVN24.

Polsat News
Od samego początku dostęp do kanału mają abonenci Cyfrowego Polsatu . Włączenie Polsat News do oferty programowej zapowiada także największa polska telewizja kablowa - UPC Polska . Do jesieni stacja nie będzie kodowała sygnału: Eutelsat Hotbird 6, położenie na orbicie 13°E, transponder 132, częstotliwość 11 158,16 (MHz). Polsat News będzie nadawał w formacie 16:9.

Polsat News to już piąty informacyjny kanał telewizyjny w Polsce po TVN24  (132,9 tys. widzów, według danych AGB Nielsen za maj 2008), TVP Info  (ponad 217,8 tys. widzów), Superstacji  (ponad 11 tys. widzów) oraz dwóch stacji biznesowych: TV Biznes  (ponad 2,4 tys. widzów)i TVN CNBC Biznes  (ponad 1,9 tys. widzów).

Komentarze (1 - 10 z 180)

Dla mnie ok,mi się podoba,bo oglądam na plaźmie :-)
tylko te techniczne wpadki,
ajjajaj,
ale z czasem opanuja to,i będzie dobrze!
 0  
Nie Marty, tylko Magdy Sakowskiej.
 0  
program zaczął nadawac juz w paczce analogowej upc warszawa za tv biznes
 0  
Od samego startu oglądam ów kanał i kilka zdań na ten temat:

Nie do końca przekonują mnie niektóre osoby, nie mniej ten dzisiejszy pan prowadzący główne serwisy informacyjne jak najbardziej trafiony (gość w stylu Piotra Marciniaka z TVN24 - głos, prezencja, brak gwiazdorstwa)

Plusy:
- od razu w formacie 16:9
- stosunkowo delikatny podkład muzyczny
- główne paski informacyjno/graficzne jak dla mnie lepsze niż u konkurencji, przede wszystkim dlatego, że dociągnięte do brzegów
- ogólnie dobra kolorystyka (może ten szary zastąpiłbym innym, ale tak szczerze mówiąc nie wiem jakim), zaś sam układ trafiony idealnie (godzina, data, logo, główny pasek tytułowy itp)

Minusy:
- ruchome tło (obracająca się kula ziemska) za prowadzącym lekko męcząca
- podkład muzyczny bardzo szybko zacznie męczyć swoją monotonią
- popracowałbym nad miejscem do rozmowy z gościem, gdyż teraz wygląda to trochę tak, jakby postawić w przedpokoju dwa krzesła
- może i by mi tak nie przeszkadzały te liczne wstawki ala 'bez komentarza', gdyby nie to, że pod każdą z nich jest podłożony ten sam podkład muzyczny i jak już powiedziałem szybko zmęczy to swoją monotonią

To takie moje pierwsze 'wzrokowe' - może nieco mało merytoryczne spostrzeżenia, po półtorej godzinie oglądania Polsat News.
Z oceną merytoryczną przyjdzie nieco poczekać, nie mniej wierzę, że Polsat będzie dążył do tego, aby mieć miano najbardziej obiektywnej stacji informacyjnej.
K l i n (usunięte konto #3093) 7.06.2008 (8:36:32)
 0  
Na Śląsku... w analogu i tv cyfrowej UPC na razie Polsatu News brak ;/
 0  
W IPTV Multimedia Polska też brak
 0  
Czy jeśli mam kablówke w Vectrze to emisja testowa jest u mnie dostępna?
 0  
A ja dzwoniłem do "n" i oni nie sa wstanie odpowiedzieć, czy dołączą go do listy programów. Praktycznie zero informacji na ten temat, a skoro jest darmowy to jest to ich zasrany obowiązek. SKANDAL!!
 0  
kiedy vectra właczy? :/
 0  
W UPC trzasneli przyciecie boków.
Troche niefajnie, ze ingerują w format
na stacji czołowej. Tak jak by nie
mogli anamorfika bezposrednio przepuscic.
 0