Łukasz Szewczyk10.06.2008 (23:12)16 komentarzy

TVP HD z naziemnych nadajników

W trakcie Igrzysk Olimpijskich w Pekinie 2008 Telewizja Polska będzie prowadziła testową emisję telewizyjnego kanału TVP HD z cyfrowych nadajników naziemnych, zdecydował we wtorek zarząd telewizji.
Emisja testowa TVP HD prowadzona będzie z cyfrowych nadajników naziemnych: Warszawa - PKiN, Poznań - Śrem, Zielona Góra- Jemiołów, Żagań - Wichrów, Kraków - Krzemionki, Leżajsk - Giedlarowa i Krosno - Sucha Góra. Równolegle kanał nadawany będzie z satelity Astra.
W związku z emisją testową TVP HD, w dniach od 6 do 25 sierpnia 2008 roku, wyłączone będą z cyfrowego multipleksu następujące kanały telewizji publicznej: TVP Kultura, TVP Historia i TVP Polonia. Emisja tych kanałów zostanie wznowiona 26 sierpnia.

Kanał TVP HD w czasie Igrzysk Olimpijskich nadawał będzie około 18 godzin programu.

Komentarze (1 - 10 z 16)

Ile mają jeszcze zamiar testowac dvb-t ? do 2020?
Kto jest odpowiedzialny za wyłączenie nadajnika w Żórawinie i wpuszczenie g***nej tv puls, no się pytam kto, i dlaczego jeszcze go nie zwolnili?
 0  
Zasieg "kosmiczny" hehehehe
 0  
Dziwne, że bonzowie nie uruchomili sobie nadajnika w Suwałkach - tak sobie olimpiada HD na jachtach - a co... A tak przy okazji. Są takie ładne transmisje z Euro 2008 w Polsatach. Ponoć także w HD. TO DLACZEGO NIE DAJĄ 16/9 TYLKO 4/3 Z PASKAMI ??? I co tu jeszcze wymyślą żeby jeszcze sknocić !!!
 0  
@BeBo 50
W Polsacie ma 4:3 z pasami bo tam wszystko masz 4:3 - pewnie na potrzeby nadajników naziemnych, bo jakby każdy nadajnik jak to w Polsce po swojemu traktował sygnał 16:9 to niezły kosmos by wyszedł. W TVP i TVN jest tak samo. Za to na PSE jest w 16:9.
 0  
Pytanie czy to będzie znów tylko dla "warszawki" czy może pójdą o krok dalej i wprowadzą w 10 największych miastach lub tych 12 przyszłych aglomeracjach...
 0  
w polscie sport extra macie 16/9
 0  
A z satelity będzie brak oglądania za frii bo pewnie będzie kodowane.
 0  
Dla kogo to puszczą? Kto ma naziemne odbiorniki HD Dawać platformom cyfrowym a nie tylko kablówkom psie syny i złodzieje. Tylko platformy mają ok 500 tys. dekoderów HD. Kablówki pewnie 5-50 tys. Tunerów naziemnych jest pewnie 500 (+ 1 u prezesa).
 0  
ja mam cyfrowy naziemny odbiornik HD... tzn w telewizorze już!!! SONY to SONY ;-)
 0  
ja mam cyfrowy naziemny odbiornik HD... tzn w telewizorze już!!! PHILIPS to PHILIPS ;-)
 0