Łukasz Szewczyk11.06.2008 (20:08)brak komentarzy

Wakacje.pl: Polacy polubili zakupy wczasów on-line

Wakacje.pl jako pierwszy portal turystyczny w Polsce zaproponowały swoim klientom skorzystanie z pełnej opcji on-line. Nowy standard w obsłudze klienta przyczynił się do istotnego zwrotu w rozwoju polskiej branży turystycznej.
Porównanie wyników sprzedaży on - line portalu Wakacje.pl tylko w jednym miesiącu - czerwcu 2007/2008 (na przestrzeni pierwszego roku od wprowadzenia opcji w życie) przyniosło zdumiewający, niemal dziesięciokrotny wzrost.
System on-line dostępny w platformie Wakacje.pl obsłużył w pierwszym miesiącu po jego wprowadzeniu tj. czerwcu 2007 rezerwacje o łącznej wartości 69 tysięcy złotych, natomiast podczas pierwszych dziesięciu dni czerwca 2008 Klienci portalu dokonali w ten sposób transakcji zakupu wycieczek o wartości ponad 0,5 miliona złotych.

Klienci portalu turystycznego Wakacje.pl chętnie korzystają z opcji zakupów wycieczki on-line. W okresie lipiec - grudzień 2007 wartość ofert zakupionych w ten sposób osiągnęła 3,5 miliona złotych. Analiza danych z roku 2008, wskazuje, że w okresie styczeń – maj wartość ofert zakupionych w opcji on – line sięga niemal 2 milionów złotych.

Trzeba jednak pamiętać, że największy sezon urlopowy jest wciąż przed nami. Z obserwacji portalu wynika, że największy ruch na stronie odbywa się w miesiącach letnich. W lipcu i sierpniu 2007 roku odnotowano rekordowe wskaźniki odsłon witryny – odpowiednio 50 i 40 milionów.