Łukasz Szewczyk14.06.2008 (10:34)29 komentarzy

Skandaliczna pomyłka w Opolu

Można śmiało powiedzieć, że tegoroczny 45. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu przejdzie do historii jako najgorzej zorganizowany. Po raz pierwszy zdarzyło się, że główną nagrodę otrzymał artysta, który nie został zwycięzcą konkursu.
Skandal wydarzył się podczas piątkowego koncertu Premiery. Pod koniec koncertu wręczono nagrodę jury, którą otrzymał zespół Zakopower, oraz nagrodę publiczności, którą otrzymał zespół Leszcze. Dramat rozegrał się później.
Główną nagrodę miał otrzymać artysta/zespół, który zdobył najwięcej punktów w głosowaniu juty oraz publiczności. Najwięcej punktów zdobyła grupa Sebastiana Karpiela Bułecki.

Jednak przedstawiciel TVP ogłaszając werdykt powiedział, że nagrodę główną otrzymuje... Kasia Cerekwicka. Zaskoczona artystka wybiegła na scenę pytając: "Za co otrzymałam tę nagrodę?". Po odberaniu nagrody mówiła, że "nie wie co się dzieje".

Zakopower - Bóg wie gdzie"

Błąd naprawiono dopiero przed trzecią częścią koncertu. Kasi Cerekwickiej odebrano nagrodę, by wręczyć prawdziwemu zwycięzcy. Lider zespołu Zakopower odbierając nagrodę powiedział, że nie lubi takich sytuacji i nagrodę odda Kasi. Jednak artystka nagrody nie przyjęła, a całą sytuację nazywała "dnem".

- Niestety czuję niesmak. To, co się stało jest bardzo żenujące. Kasia Cerekwicka na pewno czuje się z tym wszystkim bardzo źle, to przykre - mówi Gazecie Wyborczej  Sebastian Karpiel-Bułecka. - Ona została ośmieszona, a ja zbieram laury. Bez żadnych wątpliwości organizatorzy powinni Ją oficjalnie przeprosić - dodaje.

Także prowadzący koncert - Andrzej Sikorowski i Grzegorz Turanu - mówią mediom o dużym bałaganie Telewizji Polskiej podczas organizacji festiwalu i nie mają zamiaru odpowiadać za błędy organizatorów. Jest im przykro, że w całym tym zamieszaniu brali udział.
Gazeta Wyborcza/Fakt/wł.

Komentarze (1 - 10 z 29)

Wczorajszy koncert to była jednak wielka pomyłka, której zwieńczeniem była właśnie ta wielka kompromitacja. Cerekwicka została maksymalnie upokorzona, a Zakopower nie powinien wg mnie przyjmować po czymś takim tej nagrody. A jedyny pozytywny moment wczorajszego wieczoru, to moment w którym wygwizdano Urbańskiego.
 1  
a na jaką TVP pod przewodem pisuarów liczyliście - PROFESJONALNĄ???? Oni nie znają takiego słowa.
 0  
Systemy elektroniczne ich zawiodły, a dodawać w zakresie 20 już nikt nie potrafi. Ogłaszanie wyników to wielka farsa, na którą nikt nie zareagował od razu, a przecież nawet z wyświetlanej planszy z wynikami jasno wynikało kto wygrał. Przez tę fatalną pomyłkę cały koncert bardzo wiele stracił. Cerekwicka ośmieszona, sukces Zakopower jakby niepełny, obydwaj wykonawcy znaleźli się w bardzo niejasnej sytuacji. Pozostaje niesmak. Poza tym konkurs miał promować najlepszą piosenkę, a w rezultacie usłyszeliśmy ją tylko raz podczas części konkursowej. Nie było powtórnego występu zwycięzców. Od 'telewizji z misją' oczekiwało się czegoś więcej.
 0  
wasz obiektywizm jest na tym samym poziomie co redaktora Lukasza...jak dopiero co TVN skompromitował się totalnie i odwołał finał "You can dance" to byliscie duzo bardziej wyrozumiali...wasz brak obiektywizmu jest co najmniej smutny...o autorze tych informacji nie wspomnę bo już przyzwyczaiłam sie do jego "obiektywizmu"..pewnie niedlugo zostanie laureatem "Wiktorow" w tej kategorii ;)
 1  
Zwracam uwagę na niezwykle wysoki poziom wykonawców, doskonałe nagłośnienie i realizację video.

Media robią czarny PR przeciwko TVP.

Mnie widza nie interesuje kto i co wygrał. W piątkowy wierzór TVP dała mi kilka godzin obcowania ze sztuką estradową przez duże S.
Brawo dla Rodowicz za porywający show.
Brawo dla Leadera zespołu ABC za prowadzenie i wspaniały wystep.
 0  
ten festiwal to dno
 0  
Magdo! Zanim coś napiszesz - pomyśl. Wymieni jakiś konkurs muzyczny, w którym przyznano nagrodę i odebrano. w 44 letniej historii Opola tego nigdy nie było! Dlatego media (nie tylko media2.pl) krytykuja taką sytację. Nie krytykują zawartości muzycznej, ale żenujące zachowanie organizatorów. I tyle... krótka piłka ;). I nie ma co bronić TVP, a szczególnie jej pracowników, którzy w Opolu pojawili się jedynie po to by się pokazać publiczności, a nie potrafią odczytać werdyktu. I tyle.
 0  
nie masz pojecia o organizacji tego typu imprez...szczegolnie kiedy impreza jest tak duza i trwa kilka dni...nie twierdze ze jest ok bo nie powinno sie to zdarzyc ale wasz brak brak obiektywizmu jest zenujący...nawet nie próbujecie ukrywać swoich antypatii...moge sie zgodzic ze to bardzo przykra sytuacja tyle ze tylko ci ktorzy nic nie robią nie popełniają błędów i warto o tym pamiętać, oceniać festowal bedziemy w niedziele wieczorem kiedy się skonczy, jeszcze kilka ciekawych koncertow przed nami
 0  
Smieszne!! Smieszne jest to ze porownuje się ty Opole do You can dance. Z reszta lepiej cos przelozyc z przyczyn technicznych niz tak sie skompromitowac.
A co do Pana prezesa, gdyby mnie widzowie tak potraktowali to podalbym sie do dymisji - ale do tego tez trzeba miec troche odwagi i honoru!
 0  
Czy do sztuki musi się mieszać polityka ? I to w czasie kiedy społeczeństwu zostają igrzyska - bo na więcej już stać coraz mniej. Przecież w TVP jak i w PR cały czas trwają tarcia między nową i starą władzą. Między tymi którzy chcą pracować dla widzów isłuchaczy i tymi , którzy widzą tylko politykę (i dostają się tam dzięki niej). Kedy się to skończy. Jedni budują , żeby inni mogli burzyć (to trwa cały czas bez względu na opcje partyjne). Polska to bardzo piękny i bogaty kraj. Bardzo ją kocham. Przez takie działania drepczemy w miejscu i tracimy coraz więcej. Ludzie mają dosyć i jadą - nie tylko za chlebem. Także dlatego, że nie chcą patrzeć na ruiny . Czy tylko nas stać na Wańki, Wstańki i Urbańki ?
 0