Łukasz Szewczyk29.06.2008 (11:04)1 komentarz

Gadu-Gadu sięga gwiazd

W trzydziestą rocznicę lotu Mirosława Hermaszewskiego Polacy znowu zdobyli kosmos. Astronauci z Międzynarodowej stacji kosmicznej odpowiedzieli na czternaście pytań wybranych z kilkudziesięciu tysięcy nadesłanych.
Polscy internauci od tygodnia przesyłali swoje pytania na specjalny numer GG:130 (www.mojageneracja.pl/130). Pytali między innymi o to czy jest życie w kosmosie i czy mieszkańcy Międzynarodowej Stacji Kosmicznej czują się samotni. Prosili również o przesłanie na adres e-mail zdjęć kosmosu lub Ziemi widzianej ze stacji kosmicznej, a niektórzy nawet prosili, aby porwać ich na orbitę. Dzisiaj astronauci odpowiedzieli na wybrane pytania internautów.
Z odpowiedzi mieszkańców stacji kosmicznej możemy dowiedzieć się czy astronauci są przygotowani na spotkanie z innymi formami inteligentnego istnienia. Astronauci opowiadają o tym, jakie to uczucie, gdy nigdy nie spada się z sufitu lub ściany
i skarżą się, że czasem na stacji kosmicznej coś może odlecieć i trzeba poświęcić dużo czasu na to, żeby to coś odnaleźć.

Okazuje się, że mieszkańcy Międzynarodowej Stacji Kosmicznej słuchają muzyki i oglądają filmy na dvd, a nawet grają na gitarze. Astronauci używają lunety, żeby zobaczyć swoją ulice lub dom, ale pozostają w stałym telefonicznym i e-mailowym kontakcie z rodzinami. To czego najbardziej im brakuje to zielone drzewa. Co ciekawe, kiedy atsronauci wrócą na Ziemię będą o malutki ułamek sekundy młodsi niż gdyby w tym czasie żyli na naszym globie.

Komentarze (1 - 1 z 1)

zyj w kosmosie i nie umieraj =D
 0