Łukasz Szewczyk01.07.2008 (22:04)8 komentarzy

Janusz Basałaj szefem Orange Sport

Od lipca 2008 roku Janusz Basałaj, jeden z popularniejszych dziennikarzy i komentatorów sportowych, pokieruje nowym kanałem telewizyjnym Orange Sport - poinformowała oficjalnie Telekomunikacja Polska, nadawca stacji.
- Nowy kanał Orange Sport będzie prawdziwą gratką dla kibiców piłkarskich, zwłaszcza tych, którzy interesują się polską ligą - mówi Janusz Basałaj, redaktor naczelny Orange Sport. - Zapewnimy wysoką jakość produkcji, profesjonalnych komentatorów i reporterów. To efekt naszej ścisłej współpracy z telewizją Canal+, z którą TP kupiła prawa do transmitowania rozgrywek ligowych - dodaje.
Nowy kanał będzie dostępny dla klientów Telekomunikacji Polskiej  w ramach usługi multipakiet tp oferowanej za pośrednictwem linii telefonicznej (IPTV) oraz abonentów Cyfry+ .

Janusz Basałaj przygodę z dziennikarstwem i sportem rozpoczął w 1983 r. od posady gońca w redakcji nocnej Przeglądu Sportowego. Związany z tym dziennikiem do roku 1994, gdzie był reporterem i kierownikiem działu piłkarskiego. Od 1994 do 2002 pełnił funkcję dyrektora ds. sportowych w Canal+, gdzie stworzył od podstaw redakcję sportową. Przez kolejne dwa lata był szefem kolegium sportowego TVP i kierownikiem redakcji sportowej TVP1. W latach 2006-2007 pracował jako publicysta sportowy w Życiu Warszawy i zastępca kierownika działu sportowego w Polska the Times. Od marca 2008 zastępcą redaktora naczelnego Przeglądu Sportowego.

Komentarze (1 - 8 z 8)

żałosne sport tak jest juz porozdzierany na kilka kanałów sportowych to jeszce orange sport chorzy ludzie
kto bedzie placił abonament za kilka nedznych meczy
lpolskiej ligi w której nie wiadomo kto bedzie grał
 0  
Że tak powiem... to się pospieszyliście z tym newsem. Nie za późno go daliście? Wiadomo to już od dobrych kilku dni.
 0  
fakt :) sa gorsi od niego ale Ci gorsi to tylko Kołun, Zydorowicz i Tomaszewski ;)
na sama myśl o basałaju odechciewa mi sie ogladac tego programu. Gosciu jest strasznie denny i nieobiektywny :(
 0  
Orange Sport będzie osobno płatny? Ciekawe jaka będzie sprzedaż tego kanału.
 0  
Kiedyś lubiłem Basałaja(jeszcze w Canal+),był po prostu lepszy od Szpakowskiego,ale teraz pie....li od rzeczy.Jak słysze jak PIASTA nazywa piastunkami i biadoli co chwile tę samą spiewke to chce mi sie wyć.I jeszcze jakiś cymbał zrobił go dyrektorem.PORAŻKA
 0  
JAK SIE KOCHA CO SIE NIE MA TO SIE KOCHA CO SIE MA
 0  
dzien dobry POLSKO milego dnia
 0  
jak sie NIE WIE co sie mowi TO LEPIEJ NIC NIE.......................SLOGAN
 0