Łukasz Szewczyk15.07.2008 (10:33)6 komentarzy

Bajki na razie nie w HD

Nadawcy kanałów sportowych, dokumentalnych oraz filmowych coraz częściej przechodzą na nadawanie w standardzie High Definition. Szef Disney Channels Worldwide zapowiada, że w najbliższym czasie nie należy spodziewać emisji kanałów bajek w HD.
- Właśnie ruszyliśmy z HD w USA. Ta technologia stawia jednak duże wymagania i musimy w jej przypadku ściśle współpracować z operatorami. - mówi Rzeczpospolitej Rich Ross, prezes Disney Channels Worldwide nadawcy w Polsce takich kanałów jak Disney Channel bądź Jetix pytany o plany HD w Polsce.
- Kiedy National Geographic albo Discovery pokazują swoje programy w HD, widać wyraźną różnicę jakości. Przy naszej ofercie programowej nie jest ona już taka duża - dodaje.

Na razie głównym celem Disney Channels Worldwide w Polsce jest zwiększenie zasięgu kanałów dla dzieci. - Robimy wszystko, żeby tak było - zapewnia Rich Ross. Niestety Disney Channel wciąż brak w ofercie największej sieci kablowej w Polsce, UPC Polska .

Spółka nie podjęła także decyzji czy wystartuje w przetargu na naziemną telewizję cyfrowa w Polsce.

Komentarze (1 - 6 z 6)

moze będę jakies inne kanały Disney Channels Worldwide w Polsce
 0  
Taaa Disney Channel Playhouse dla przedszkolaków :D Mało wam jeszcze tych kanałów bajkowych?!
 0  
Jetix ma fatalną jakość obrazu i każdy o widzi. Może by przynajmniej to jedno poprawić?
 0  
chyba Playhouse Disney a nie Disney Channel Playhouse. Co do jakosci Jetix to nie wiem gdzie ty widziales bo u mnie z CP na TV LCD przez HDMI jest ładny obraz gorszy ma jaz Jetix Play i Boomerang.
 0  
To jest fantastyczne.
 0  
GABRIELA JESTES PIEKNA I SLODKA KOCHAM CIE TWUJ TROY
 0