Łukasz Szewczyk18.07.2008 (10:12)17 komentarzy

Murdoch może wycofać się z TV Puls

Należący do Ruperta Murdocha koncern medialny News Corp. przejmując udziały w TV Puls liczył, że stacja szybko stanie się poważnym graczem na rynku telewizyjnym. Niestety. W ubiegłym tygodniu zlikwidowano program informacyjny, a amerykański koncern prześwietla swoje interesy pod kątem ewentualnej sprzedaży. Jednak czy ktoś będzie chciał kupić udziały w TV Puls?
News Corp. może całkowicie wycofać się z Polski. Reuters poinformował, że News Corp. wynajął bank inwestycyjny Lehman Brothers, do pomocy w przygotowaniu ewentualnej sprzedaży stacji telewizyjnych w Europie Środkowej.
Z kolei Gazeta Prawna  dowiedziała się, że oprócz Łotwy, Serbii i Biłguraii na liście znalazły się także Polska i Turcja. Przypomnijmy, że w polskiej TV Puls  koncern Murdocha posiada 35 proc. udziałów. Nowy inwestor wprowadził do stacji wiele nowych programów, w tym kilka produkcji polskiej, ale niestety nie przyciągały one wielu widzów.

Także analitycy nie mają wątpliwości, że TV Puls jest na liście sprzedaży. - Jeśli któraś ze stacji News Corp. w tej części Europy powinna być sprzedana, to właśnie TV Puls. Bo cóż udało im się osiągnąć w ciągu ostatnich dwóch lat? Nic. - mówi Gazecie Wyborczej  jeden z analityków.

Media spekulują, że kupnem udziałów w TV Puls może być zainteresowana Agora . Analitycy jednak są ostrożni w tym zakresie twierdząc, że News Corp. może mieć trudności ze sprzedażą udziałów, bo TV Puls nie jest zbyt atrakcyjnym kąskiem (ograniczenia koncesyjne, słaby zasięg).

Czas pokaże jaka będzie przyszłość TV Puls. Zagadką pozostają także zapowiedzi sprzed kilku dni mówiące o planach uruchomienia przez Murdocha w Polsce dwóch nowych kanałów, w tym jednego w HD.
Gazeta Prawna/Gazeta Wyborcza

Komentarze (1 - 10 z 17)

No i z nowej Telewizji Puls wyszła jedna wielka ku*a
 0  
A szkoda... konkurencja zawsze podnosi jakość kanałów !!
 0  
a co chciał szkłem d... utrzeć. Myślał ,że polaczkom każdą szmirę można wcisnąć plus ich kretyńska cenzura-świętojeb... się znależli
 0  
A co z kanałami HD? Śmieszni są......
 0  
moze szykuje sie to samo co kiedys jak zdjeli wpierw wiadomosci i splajtowali
 0  
wogole to ta tv jest jakas niepowazna jak chciala robic dobra tv to po jaka zdjela wiadomosci i tylu dziennikarzy pujdzie na prog,tylko im glowe niepotrzebnie zawrocili.ani w polsacie ani w tvn nigdy niezdjeli wiadomosci ateraz niby co mamy oogladac moze telenowele dla babc ?to ja wtedy dziekuje za taka tv. tv powina byc zywa ze spora ioscia programow na zywo miec kontakt z widzami anie jakies ciagle z puszki program puszczac
 0  
Liczyli na normalny rynek ale jak to w polsce jest zawsze jakiś problem jak nie biurokracja to konkuręcja która w polsce niszczy konkuręcje.Polska to kraj w którym co kolwiek zrobić to trzeba albo mieć worek kasy na rozwuj albo wielkie plecy, bo jeżeli jesteś nowy mało znany to zapomnij o działalności ,państwo też ci nie pomoż jeszcze cię bardziej pogrąży swoją wielką chęcią pobierana kasy.
 0  
Worek kasy ? Mają ... Trzeba być znanym ? A kto jest bardziej znany od Murdocha ... Trzeba mieć plecy ? A po co były spotkania z Premierem czy prezydentem ? Obserwator coś nie na temat piszesz ...
 0  
DonVito- najwyraźniej nie zrozumiałeś tego co napisałem.
 0  
Nigdy mnie ta telewizja nie pasjonowała ,tak jak TVP.
Jak zniknie to chwała im za to.
Może powstanie coś co przyciągnie uwagę widzów a nie kanał ,który zajmuje miejsce w eterze.
Jak widać (i bardzo dobrze) nie da się polakom kitu wciskać.
 0