Łukasz Szewczyk27.08.2008 (16:42)brak komentarzy

JamBox w kolejnych miastach

Do Śląskiej Grupy Telekomunikacyjnej, operatora interaktywnej telewizji JamBox, dołączyło sześciu nowych partnerów. Obecnie do Grupy należy 30 lokalnych operatorów Internetu z terenu aglomeracji śląskiej.
SGT - operator telewizji JamBox  - powiększył grono udziałowców o lokalnych dostawców Internetu, do których należą między innymi: SSI ze Świętochłowic, Telesim z Będzina czy xForce z Paniówek. Obecnie telewizja JamBox jest dostępna w 18 śląskich miastach.
- SGT jest prężnie rozwijającą się grupą, której piorytetem jest współpraca z lokalnymi dostawcami Internetu z aglomeracji śląskiej. Dodatkowo jesteśmy otwarci na współpracą z operatorami spoza regionu - mówi Bartłomiej Czardybon, prezes Zarządu SGT.

Prezes dodaje także, że od września JamBox planuje powiększyć ofertę o usługi VOD (wideo na życzenie), która jest drugą, po cyfrowej telewizji kablowej, usługą proponowaną przez SGT.

Spółka SGT została stworzona w 2007 roku przez lokalnych operatorów telekomunikacyjnych działających na terenie aglomeracji śląskiej. Spółka wykorzystała dostępną na Śląsku infrastrukturę światłowodową która pozwoliła na uruchomienie interaktywnej telewizji - JamBox.