Beata Ratuszniak09.09.2008 (15:43)31 komentarzy

Nasza-klasa.pl straciła 60 mln. złotych

Po zatrzymaniu nastolatków, którzy spamowali serwis nasza-klasa.pl, zarząd portalu obliczył, że stracił około 60 milionów złotych.
Jak pisaliśmy wczoraj, policja zatrzymała dwóch nastolatków, którzy rozsyłali spam na naszej-klasie. Chłopcy stworzyli program, który automatycznie dodawał komentarze do zdjęć użytkowników, wklejając w nie jednocześnie reklamę. Obliczono, że w ciągu dwóch miesięcy tylko z jednego komputera wysłano ponad 120 tys. takich reklam.
Nasza-klasa.pl straciła przez to 60 milionów złotych. Dlaczego? Tak duża liczba reklam znacznie spowolniła ruch na stronie, przez co portal odwiedzało średnio 2 miliony użytkowników mniej.

Nieletni hakerzy odpowiedzą przed sądem rodzinnym. Najprawdopodobniej zarząd naszej-klasy będzie domagał się zwrotu przynajmniej części strat.

Komentarze (1 - 10 z 31)

smiech na sali
 0  
Straciła,czy nie zarobiła?
 0  
No właśnie. Nie zarobiła. To jak ze szklanką pełną lub pustą do połowy
 0  
Mogę się założyć że góra co dostana to jakiś wyrok w zawiasach :)
 0  
a nic nie napisali o tym ze na naszej klasie jest luka ktora umozliwia wejdzie na czyiść komputer tego nie napisali.NK JEST PORTALEM NIEBEZPIECZNYM...
 0  
A kto jest w tym zarządzie? Jacyś inni małoletni którzy dopiero od niedawna poprawili sprawność swojej zabawki. Wcześniej bez żadnych reklam serwis działał jak w zwolnionym tempie.
 0  
2 mln użytkowników mniej = 60 mln PLN 'straty' - czy mam rozumieć że NK zarabia na mnie 15PLN miesięcznie ?
Swoją drogą interesujące te obliczenia - 120 tyś komentarzy spowodowało takie ruchu że 2 mln użytkowników (przy założeniu że każdy odwiedza serwis parę razy w miesiącu przekłada się to na kilkanaście mln odwiedzin) nie mogło skorzystać z serwisu.
 0  
Nasza-klasa niech tu się nie pucuje ile stracili bo gówno stracili. Podają kwotę w mln a gów... mają tak naprawdę. Sami sobie na to pozwolili. Nasza klasa!! a konto jakieś fikcyjne. Sory ale w liceum misia puchatka nie miałem w znajomych!!
 0  
teraz powinni założyć portal nasz-burdel by odnaleźć naszą najlepsza dziewczynkę od lodów...
potem proponuje nasz-warzywniak.... by znów spotkać nasza ulubioną sąsiadkę ze sklepu a na końcu nasz-debil-sąsiad - gdzie będziemy mogli obrzygać wirtualnie znienawidzonych ludzi.....

NASZA KLASA - PORTAL DLA BEZMÓZGOWCÓW
 0  
heheh sam nie wiem co jest gorsze, spam czy nasza klasa, codzienne siedzenie przed komputerem na naszaj K zajmuje wielu urzędnikom więcej czasu niż czyszczenie skrzynek ze spamem, powinno się tego zakazać hehe :P pozdrawiam
 0