Michał Rogowicz25.09.2008 (10:15)6 komentarzy

TVN wyłączy sygnał analogowy

TVN poinformował, że wyłączy sygnał analogowy z satelity Hot Birda - 13E. Do końca roku analogowy sygnał TVN w PAL-u zostanie wyłączony z transpondera 16 z częstotliwości 11,506 GHz
Nie znamy jeszcze dokładnej daty, ale na pewno stanie się to przed Bożym Narodzeniem.
Z sygnału analogowej TVN  w Polsce korzysta jeszcze około 200 tysięcy użytkowników. Trzeba jednak dodać, że większość klientów dawno już korzysta z platform cyfrowych.

TVN HD w wysokiej rozdzielczości MPEG-4/HD emitowany jest na transponderze 16 w częstotliwości 11,523 GHz, pol. V (SR 5000, FEC 7/8). Kodowany jest w systemie Conax dla telewizji nowej generacji n. Zwolnione miejsce na tym transponderze zostanie wykorzystane do nowej oferty Premium (dwa nowe filmowe kanały HD dla n) w styczniu/lutym 2009.
Satkurier.pl

Komentarze (1 - 6 z 6)

Chyba nie biora pod uwage tego, ze ktos moze miec dwa tv lub wiecej w domu. A dekoder kablowki lub platformy obsluguje tylko jeden.
Idioci, kretyni itp. itd....
 0  
mike czytaj ze zrozumieniem tu chodzi o analogowy z satelity Hot Birda a nie analogowy z nadajnikow naziemnych
 0  
a to chyba ze tak :)
chcociaz w vectrze juz nie ma analogowo tvn turbo i meteo...
 0  
Ale wiesz XYZ , że wiele osób na początku pomyślało tak samo jak Mike. W tym również ja, ale przeczytawszy jeszcze raz doszedłem do tego samego wniosku co Ty.
 0  
Wg ekspertów znawców totalnie zwiększy się oglądalność TVN ....tym razem kończę całkowicie płacenie abonamentu z tęsknotą za reklamami które były przerywane głupimi filmami i przeszkadzały mi w oglądaniu reklam....
 0  
To telewizja analogowa jeszcze istnieje? :]
 0