Beata Ratuszniak02.10.2008 (17:06)brak komentarzy

Grzegorek pozwie dziennikarzy TVN "Uwaga"

Były wiceminister zdrowia w rządzie PO-PSL Krzysztof Grzegorek, któremu prokuratura przedstawiła zarzuty korupcyjne zapowiedział , że pozwie do sądu dziennikarzy TVN "Uwaga" Bertolda Kittela i Jarosława Jabrzyka za naruszenie dóbr osobistych - pisze Rzeczpospolita.
Grzegorek poinformował na konferencji prasowej w Sejmie, że złoży też w prokuraturze zawiadomienie o popełnieniu przez tych dziennikarzy przestępstwa z artykułu 235. Kodeksu karnego, który mówi m.in. o "tworzeniu fałszywych dowodów" w toku toczącego się postępowania.
Według dziennikarzy TVN "Uwaga" Grzegorek nakłonił jednego ze świadków w aferze korupcyjnej - Andrzeja G. - do wycofania się z obciążających Grzegorka zeznań. "Oni mnie po prostu przekupili. Przed sądem opowiem całą prawdę, że wykorzystali moją tragiczną sytuację życiową" mówił dziennikarzom Andrzej G. w wyemitowanym we wtorek programie.

Były wiceminister twierdzi, że wyemitowany we wtorek materiał "powstał tylko i wyłącznie na użytek i w interesie Kittela i Jabrzyka". Radomska prokuratura okręgowa postawiła Grzegorkowi siedem zarzutów; cztery z nich dotyczą korupcji, a pozostałe trzy - nakłaniania innych osób do poświadczania nieprawdy w dokumentach. Grzegorek nie przyznał się do zarzuconych mu czynów. Złożył wyjaśnienia, które mają być weryfikowane przez prokuraturę.
PAP/Rzeczpospolita