Łukasz Szewczyk27.10.2008 (13:41)brak komentarzy

Naukowa współpraca Discovery i Newsweeka

W poniedziałek, 27 listopada 2008 roku, rusza wspólna akcja telewizyjnego kanału Discovery Science i tygodnika Newsweek Polska, wspierająca unikalny cykl programów i artykułów poświeconych największym wyzwaniom nauki.
Akcja rozpoczyna się tygodniem w kosmosie. Od 3 do 9 listopada 2008 roku w wieczornych programach (godz. 20.) Discovery Science przedstawi cykl filmów poświęconych tej tematyce, a wśród nich "Kosmiczne misje NASA".
W programie tym widzowie zobaczą nigdy wcześniej niepokazywane zdjęcia, wykonane w przestrzeni kosmicznej przez samych astronautów. Z kolei tydzień później w Newsweeku będzie można przeczytać o bliższych i dalszych planach podboju przestrzeni kosmicznej NASA.

Kolejne tematy poruszane w ramach wspólnej aktywności Discovery Science i Newsweek zobrazują miasta, które zdominują naszą przyszłość a także przedstawią szczegóły konstrukcji Podniebnych Olbrzymów w tym Airbusa A380. Zagadnienia te omawiane będą w kolejnych wydaniach Newsweek Polska a programy wyemitowane zostaną na kanale Discovery Science w kolejnych tygodniach o godzinie 20:00.

Wspólna akcja Discovery Science i Newsweek Polska  wsparta będzie kampanią promocyjną na łamach Newsweek Polska oraz na kanale Discovery Science do 25 listopada.