Łukasz Szewczyk06.12.2008 (10:22)33 komentarze

Radio Maryja: Zrywajcie umowy z UPC!

Szef Radia Maryja wytacza wojnę największej polskiej telewizji kablowej - UPC Polska, która od stycznia wyłączy sygnał kontrowersyjnej TV Trwam. Stacja namawia swoich słuchaczy do zrywania umów z operatorem.
Od pewnego czasu na antenie Radia Maryja oraz TV Trwam emitowany jest komunikat, który namawia abonentów UPC Polska, którzy chcą dalej oglądać TV Trwam, do zrywania umów z operatorem. Instrukcji jak dokonać zerwania umowy udziela prawnik. W komunikacie nie zabrakło także informacji zachęcającej do zakupu zestawu satelitarnego (za około 300 zł), na czym zarabia Fundacja Lux Veritatis - właściciel TV Trwam.
UPC Polska informuje, że zaprzestanie emisji TV Trwam jest wynikiem braku podpisania umowy między operatorem a nadawcą kanału. Ojciec Rydzyk podejrzewa jednak, że wina leży po stronie UPC Polska, która - według niego - chce podpisać niekorzystną umowę, co może doprowadzić do umieszczenia programu TV Trwam tylko w najdroższym pakiecie.

"Najprawdopodobniej UPC chodzi o pretekst do wycięcia w białych rękawiczkach TV Trwam, bo w to miejsce operator chce wpuścić kanał Religia.tv" - mogą usłyszeć słuchacze Radia Maryja i widzowie TV Trwam. - Podejrzewam, że to jest sprawa ideologiczna. (...) Ten kanał Religia wchodzi po to, żeby wyrugować Telewizję Trwam. Telewizja Trwam im nie odpowiada, bo jest katolicka i polska – podgrzewa atmosferę ojciec Rydzyk.

Przedstawiciele UPC Polska twierdzę jednak, że to ojciec Rydzyk nie chce przedłużyć umowy. Poprzednia umowa wygasa, a operator nie może dystrybuować kanałów bez zgody nadawcy. Operator zapewnia, że chciał kontynuować współpracę na dotychczasowych warunkach, w tym celu wysłał propozycję podpisania nowej umowy z TV Trwam na wiele miesięcy przed tym, jak kanał Religia.tv rozpoczął nadawanie.
Gazeta Wyborcza

Komentarze (1 - 10 z 33)

UPC poszła Rydzykowi na rekę bo dzieki temu wysprzeda on przestarzały sprzet do odbioru Trwam który zalega w magazynach a UPC dostanie baty !!!
 0  
Oko za oko jak to sie mowi... Troche to niepowazne. Co do religia tv odkad weszla do cyfry to wzbudzila moje wieksze zainteresowanie niz trwam, ale to juz moje zdanie.
 0  
błąd jest po stronie Rydzyka
 0  
ZONK - dostanie baty?? od kogo?? Przecier Rydzyk TV ma oglądalność w granicach błędu statystycznego :)
 1  
Do Rydzola: umowy z UPC zerwać nie można a można jedynie rozwiązać umowe na TV cyfrową z której tv Trwam wypada. Kto rozwiąże umowe na TV cyfrową musi płacić podobną kwotę za analog a obraz będzie miał znacznie gorszej jakości. Czytaj regulaminy Rydzol a dopiero potem rozsyłaj apele przez swoje radio ma ryja.
 1  
Rligia.tv to też kanał katolicki, a prezentuje znacznie ciekawsze programy i w lepszej jakości. Też bym chciał, żeby kablówka włączyła mi Religia.tv zamiast Trwam (bo tego się nie da oglądać)
 0  
UPC- "znawco" pęknie i to z hukiem.Pitolenie,że Trwam to TV niszowa ma się tak jak TVN24-najpopularniejsza[ponoć ogólnodostępna]Jedna tylko uwaga,Nie potrzeba kupować zestawów sat o.Rydzyka,można za friko zaabonentować[co za słowo] CP lub C+ najtańszy pakiet i można do woli oglądać Free TV TRWAM i wiele innych kanałów.Ciężkie czasy nadchodzą dla UPC.Zaklinanie rzeczywistości nic nie zmieni.
 0  
Ojciec Rydzyk podejrzewa jednak, że wina leży po stronie UPC Polska, która - według niego - chce podpisać niekorzystną umowę, co może doprowadzić do umieszczenia programu TV Trwam tylko w najdroższym pakiecie
Ja bym na miejscu Rydzyka wręcz nie posiadał się z radości, gdyż takie potraktowanie kanału tylko dodałoby mu prestiżu! - podnosząc rangę stacji TV Trwam niemal do kategorii PREMIUM.

"Najprawdopodobniej UPC chodzi o pretekst do wycięcia w białych rękawiczkach TV Trwam, bo w to miejsce operator chce wpuścić kanał Religia.tv"
O to jest pytanie:
antysemicka, dzielącą polaków, pro PiS-owska tuba propagandowa, czy kanał religijny z prawdziwego zdarzenia???

Pozwolę sobie nie udzielić odpowiedzi na to pytanie, gdyż dopuszczam taki o to fakt, że zwyczajnie "błądzę", nie widząc ziejącej na cała Polskę miłości i prawdy objawionej ze skądinąd pięknego miasta niedaleko Bydgoszczy.
K l i n (usunięte konto #3093) 6.12.2008 (12:46:39)
 1  
@lambada co Ty za głupoty wypisujesz??
 0  
przecież trwam leci FTA z astry. niech dziadule strzelą sobie antenę sat i będą mieli ojczulka i to w o wiele lepszej jakości.
 0